Archive for May, 2015

BELGIUM:
Belgian Catch Wrestling Federation, Feestzaal Den Artiest Arena, Veldegem, Belgium, May 22
:
Arend and Niels defeated Axel and La Panthere Rose
Alec defeated Chris Power
Big Joe defeated Aviator
Black Cobra defeated Adonis to retain the BWS Heavyweight Championship
Extreme Fury defeated Antic Warrior and Darkmondo
Kay Williams defeated Emily Sauvage
Blake Andersen defeated Phillip Charles Hyde
Joey D defeated Eddie Dark in the semifinals of the BCWF European Title Tournament

FRANCE:
International Catch Wrestling Alliance, La Luna, Maubeuge, France, May 23
:
Monkey G vs S’n’B – No Contest
Cormac Hamilton defeated Le Petit Ange
Peter Fischer defeated Bad Bones
Jazz Lanka and Kim Berley defeated Bulla Punk and Kalypso
Bulla Punk defeated Kim Berley to win the ICWA European Women’s Title
Lucas Di Leo defeated Mason Ryan
Big Abis and Hooligan Beef vs. French Connection (Dimitri Soliotopoulos and Pierre Fontaine) – No Contest
Tommy End defeated Tristan Archer

GERMANY:
German Hurricane Wrestling, Stadthalle, Groß-Gerau, Hessen, Germany, May 22
:
Drake Destroyer defeated Johann Schuster
Absolute Andy defeated Karsten Beck to retain the GHW Heavyweight Championship
Farmer Joe and Thunder Hawk (Johann Schuster) defeated Burchill and Ken Floyd, and Marco Zercher and Mohamed Jnibi in a three-way tag match
Carnage defeated Eric Schwarz, Murat Bosporus and Patrick Schulz in a four-way #1 contender match for the GHW Heavyweight title
Grid Iron (Aaron Insane and Chris Rush) defeated Bernd Föhr and Maggot to retain the GHW Tag Team Title in a best two out of three falls match
Sasa Keel defeats Robert Dreissker to retain the GHW District Championship
Johanna Jäger defeated Stella by DQ
Bad Bones John Klinger defeated Big Daddy Walter

German Wrestling Federation, Klubhaus Maxim Gorki, Nienburg an der Saale, Sachsen-Anhalt, Germany, May 23:
Andre Trucker defeated Sven van Rawe and Szandor
Orlando Silver defeats Jaroslav Milezko
Young Lions (Lucky Kid and Tarkan Aslan) defeated Dark Society (Ahmed Chaer and Cem Kaplan) to retain the GWF Tag Team Championship
GWF Berlin Title Tournament Qualification Match: Cash Money Erkan defeated Pete Bouncer
Mincer defeated Rene Richter
GWF Heavyweight Title Tournament Semi Final: Crazy Sexy Mike defeated Jaxx
GWF Heavyweight Title Tournament Semi Final: Rambo defeated Ivan Kiev

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Novara, Italy, May 23
:
Il Numero Uno 2015 Quarter Finals: Marcio Silva defeated Il Corvo Bianco
Mr. Excellent defeated Stelvio L’Alpino
Il Lupo defeated Nick Lenders
Simon Silas vs. Tenacious Dalla – No Contest
Red Devil defeated Alessandro Corleone, Andy Manero and Charlie Kid to retain the ICW Italian Championship
Il Numero Uno 2015 Semi Final: Marcio Silva defeated Mr. Excellent
I Discepoli Del Dolore (Jester and Ombra) defeated I Leoni Indomabili (Mariel and OGM) to win the ICW Tag Team Championship
Il Numero Uno 2015 Final: Marcio Silva defeated Il Lupo

AUSTRALIA:
International Wrestling Australia, Hornby RSL Club, New South Wales, Australia, May 22
:
1. Randal defeated Alex Titan to advance into the Trans Tasman Title Tournament
2. Apollo defeated Bee Boy also advancing into the Trans Tasman Tournament
3. Paris Pablo and Phil Picasso defeated The Deadly Shot KASAI and Keegan Brettle
4. Tyson Gibbs defeated Angus McLoud in McLoud’s final IWA appearance
5. Mikey Lord defeated Matt Bailey to retain the IWA Heavyweight Championship

New Horizon Pro Wrestling, Cockburn, Perth, Western Australia, May 22-23:
Night one
:
1. Madison Eagles defeated Harley Wonderland to retain the IndyGurlz Australia Championship [Global Conflict Tournament – Round 1]
2. Savannah Summers defeated Siren Monroe to retain the RCW Women’s Championship [Global Conflict Tournament – Round 1]
3. Warzone Women’s Champion Kellyanne English defeated Pacific Women’s Champion Kellie Skater to become the new Pacific Women’s Champion [Global Conflict Tournament – Round 1]
4. Kuhmana defeated Switchblade
5. Jarrad Slate vs. Rhys Youngblood ended in no contest
6. Perth K9 (Dane and Odin) defeated Perth City Preachers (Felix Young and Jordan Bishop w/Zoe Quinn)
7. “The Smashing Machine” Chris Vice defeated Ryan Eagles
8. Kellie Skater defeated Harley Wonderland and Siren Monroe in a second chance triple threat match [Global Conflict Tournament – Round 1]

Night Two:
1. “Punisher” Madison Eagles defeated Kellyanne to advance to the Finals of the Global Conflict Tournament
2. “Rate Tank” Kellie Skater defeated Savannah Summers to advance to the Finals of the Global Conflict Tournament
3. Jarrad Slate defeated Aaron Jackson
4. Sex Mafia (Lord London Hargreaves and “The Don” Michael Morleone) defeated “Smashing Machine” Chris Vice and Harley Wonderland
5. Perth K9s (Dane and Odin) defeated Heroes of Future Past (Bodhi McKenzie and Liam Mendel) via DQ
6. Aaron O’Malley defeated “The One” Hayden Zenith to go 2-1 in the Best of 3 Series and retain the NHPW Hybrid Championship
7. “Rate Tank” Kellie Skater defeated “Punisher” Madison Eagles to win the 2015 Global Conflict Shield Tournament

Outback Championship Wrestling, Melbourne, Victoria, Australia, May 22:
1. Josh “The Axe” Shooter defeated Andy Phoenix after answering Phoenix’s Open Challenge
2. Gabriel Wolfe and Slade Mercer defeated F.O.X and Hound
3. Cletus defeated Cadman Turner via DQ
4. Mad Dog McCrea defeated Syd Parker to retain his #1 Contendership for the OCW Heavyweight Championship
5. Adam Brooks defeated JXT
6. Uno (w/Dos) defeated Alexi Papadopoulos
7. “FanTabulous” Micky Jackson defeated Sketch
8. Tommy Dreamer defeated Mohammed Ali Vaez in a Hardcore Match

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pookara, Adelaide, Australia, May 22:
1. Gex Richards and Marvin P Newton defeated Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer)
2. Tyler Daniels defeated Adam Crowe
3. Team HRPW (Blake “The Man” Mitchell, Dirty Dingo Richards, King John E Radic and J.M.C) defeated Team Snakepit (Acid Haze, Big Daddy Jack, Bryan Lawson and William Stars) in a Battlefield Rumble
4. Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) and Matt Hayter defeated AJ Reid, Ben Brooks and Korey Kaiser
5. “‘Nightmare” Eddie Draven defeated Wam Bam Bellows
6. King John E Radic defeated Tex Rogers in a Adelaide Open Belt on a Pole Match to regain the Championship

Hunter Valley Wrestling, Maitland, New South Wales, Australia, May 23:
1. D-Railer defeated Bee Boy
2. Tarlee defeated Sofia Morales
3. Fergus Ferguson defeated 5 Star Flash, Bubbles and Johnny Vercetti
4. “The Deadly Shot” Kasai defeated Matt Bailey
5. Flipkick Express (Mikey Lord and Randal) defeated The Entity
6. Danger Paul defeated Johnny Whelan and Rainbro
7. Syd Parker defeated Keegan to retain the HVW Championship (Special guest ref Falco)

Melbourne City Wrestling, Melbourne, Australia, May 23:
1. The Estate (Emanuelle, Gabriel Wolfe and Slade Mercer w/Cousin Ali) defeated BJ Hudson and World’s Friendliest Tag Team (Lochy Hendricks and TD)
2. Siren Monroe defeated Shazza McKenzie
3. Mr. Juicy defeated Sebastian Walker
4. Tommy Hellfire last eliminated JXT to win the Ballroom Brawl Rumble and become #1 Contender for the MCW Heavyweight Championship
5. South Australian Serial Killers (Hartley Jackson and Jonah Rock) defeated Hard Way Inc. (Jay Andrews and Mike Burr) to retain the MCW Tag Team titles
6. Dowie James defeated Chavo Guerrero
7. Elliot Sexton defeated KrackerJak to become the new MCW Heavyweight Champion. The Carlo Cannon/KrackerJak match never officially started.

Australasian Wrestling Federation, Blacktown, Australia, May 23:
1. Jarrad Idol defeated Shane Saw
2. TNT defeated Massive Q
3. Alex Titan defeated Blakestone to become #1 Contender for the Australasian Championship
4. AWF Commonwealth Champion Apollo defeated Mantis in a non-title match
5. Dean Draven defeated Mad Dod McCrea to retain the AWF Australasian Championship

PROWL Wrestling, Logan City Tavern, Australia, May 23:
1. Astroshock defeated Bryce McAllister
2. Kira Sommers defeated Catherine Mynx
3. Alex Shepard defeated Natas
4. Dallas Sommers defeated Sam Richards
5. Thirteen defeated Ryan Havok in a No DQ match
6. Street Revolution (Lynx Lewis Jr and Renegage) def. #Powerhouse Playaz (Savage and Triple X Rated) to retain the PROWL Super Tag Cups
7. Lucas Gold defeated Tim Kade via DQ
8. Rip Reilly defeated “Showtime” Jake Nova to retain the PROWL Heavyweight Title

Rock and Roll Wrestling, Towradgi Beach Hotel and Waves, Australia, May 23:
1. Hunter P.S. Hayes defeated “Real Man” Jack Bonza
2. Adam Hoffman defeated Concrete Davidson and “Good Guy” Dan Wilson in a Triple Threat Match
3. Jessica Troy defeated Charli Evans
4. Captain Keato and Hydro defeated Jordan Black and JT Robinson
5. Brian Seeker defeated Otis
6. Michael Spencer and Robbie Eagles defeated “Green Dragon” Mick Moretti and Sean Kustom

NEW ZEALAND:
New Zealand Wide Pro Wrestling, Belmont Memorial Hall, New Zealand, May 23
:
1. Mrs Silver defeated Jax Kasey
2. Bryant defeated Hustla
3. He Toa Cup Champ and R2C Holder Chad Howard defeated Reece Breegs
4. The Nobodies defeated The Wainui Express to win the NZWPW Tag Team Championship (This was not without controversy as Hayden Thiele was taken out before the match and it turned into a 2 on 1)
5. Kingston Eclipse defeated ‘Rufguts’ Roddy Gunn via DQ (after The Nobodies interfered)
6. Ben Mana defeated Elijah Samuels
7. JPE, Blaze and Stix defeated KPW Women’s Champion Scarlett, El Condor and El Falcon
8. Misty defeated Bea Priestly
9. Ben Mana won the NZWPW Heavyweight Championship #1 Contendership Battle Royal

Impact Pro Wrestling, Mt Albert, New Zealand, May 23:
Dal Knox won the 20-man eliminator match
(Other results not known)

(Results from Cagematch.net and the federations’ Facebook pages and websites)

BELGIUM:
Belgian Catch Wrestling Federation, Westerlo, Belgium, May 17
:
Joey D defeated Chris Sky
Eddie Dark and Andynamite defeated Zad and Daz to retain the BWS Tag Team Championship
Rob Raw defeated Johnny Evers
Sander ‘The Dragon’ Thys defeated Big Joe by DQ
Matt Scorpion and Emily Sauvage defeated Blake Andersen and Priscilla
Black Cobra defeated Antic Warrior (w/ Calypso)
Kay Williams defeated Zitch
Sander ‘The Dragon’ Thys, Eddie Dark and Rob Raw defeated Joey D, Johnny Evers and Big Joe

DENMARK:
Wrestling.dk, Ungdommenshus, Fredericia, Denmark, May 16
:
Royal Rumble: Kimball and Rick Dominick defeated Benny Ray, DMS, Lars Schjøtler, Michael Fynne, Neil, Purple, Red, Reinheart Von Wullfstien, Silvio Bazz, The Geek, Thorn, Toby Zane, X-Ray, ZachBall and Zach White
Lars Schjøtler defeated Muskelmanden
The Geek defeated Toby Zane in a no DQ match
Rick Dominick defeated Kimball
Sonne defeated Thorn to retain the Wrestling.dk Championship

GERMANY:
Deutsche Wrestling Allianz, Aladin Arena, Bremen, Germany, May 16
:
DWA European Title #1 Contendership Battle Royal: Joe E. Legend defeated Alexander Fröhlich, Apu Singh, Crazy Johnny Tiger, Felix Highfly, Highjakka, Jaroslav Milezko, Machine, Nik Hellström, Ronaldo, The Big JAWS and Tim Karstens
DWA Cruiserweight Title #1 Contendership Match: Ivan Kiev defeated Rockn Rolla
Amber Rox and Vanessa La Bestia defeated The Starlets (Brenda Star and Steffi Stern)
Crazy Sexy Mike vs. Mexx – No Contest
Crazy Sexy Mike and Mexx defeated Michael Jaritz and Ronaldo
Andre Trucker defeated Joe E. Legend to retain the DWA European Championship
Chris Raaber defeated Demolition Davies
Young Lions (Lucky Kid and Tarkan Aslan) defeated Cash Money Mafia (Cash Money Erkan and Murat AK) to retain the GWF, DWA and MWA Tag Team Titles

European Wrestling Promotion, EWP Wrestling School, Hanover, Germany, May 16:
Val Verde defeated Markus Antonius
Ecki Eckstein and Mr. Mickito defeated Johnny Rancid and Robert Schmunk
Leon van Gasteren defeated Grave Artist
Marius Al-Ani defeated Michael Schenkenberg
11 Man Royal Rumble: Ecki Eckstein defeated Dusdy Doom, Grave Artist, Johnny Rancid, Leon van Gasteren, Marius Al-Ani, Markus Antonius, Michael Schenkenberg, Mr. Mickito, Robert Schmunk and Val Verde

HUNGARY:
Hungarian Championship Wrestling, KSI Jégszínház, Hungary, May 16
:
Renegade defeated Dover to win the HCW Championship
(Other results not known)

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Altopascio, Italy, May 16
:
Antonio Piddu defeated Corvo Bianco
Doblone defeated Bon Giovanni
I Discepoli del Dolore (Incubo and Psycho Mike) defeated Alex Flash and Stelvio L’Alpino
Alessandro Corleone defeated Rafael
OGM defeated Killer Mask
Red Devil defeated Mr Excellent and Tempesta in a triple threat match to retain the ICW Italian Championship

NETHERLANDS:
Pro Wrestling Showdown, Waarland, the Netherlands, May 14
:
Toby Blunt defeated Homeless Tom to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy
Phil Boyd defeated Andrei Ivanov
Jack King defeated Scotty Dynamo
Phil Boyd defeated Toby Blunt to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy
Toby Blunt defeated The Rotation
Katey Harvey and The Rotation defeated Steve Valentino and Toby Blunt
Katey Harvey defeated Phil Boyd to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy
Robbie Maddox defeated Katey Harvey to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy
Robbie Maddox defeated Johnny Evers
Soldiers Of Fortune 2.0 (Andrei Ivanov and Sean Lucas) defeated Jeff McCready and Phil Boyd to retain the FFWP Irish Tag Team Championship
Jack King defeated Robbie Maddox to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy
Jurn Simmons defeated Homeless Tom to retain the PWS Heavyweight Championship
Homeless Tom defeated Jack King to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy

RUSSIA:
Northern Storm Wrestling, Comic Con, St. Petersburg Sports & Concert Complex, St Petersburg, Russia, May 16 and 17
:
Day 1:
Anatoly Moroz defeated Grizzly
Alex-D (Alex Anderson and D-Grundy) defeated Kamchatka 270 (Denis Rudenko and Maxim Rustamov)
Agnar defeated both members of Walking Dead in a handicap match
Velimir Shegaii defeated Alcor and Egor Sokolov in a triple threat match
Freddy Martello defeated The Vulture
Milana defeated Ivan Morne
Ronnie Crimson defeated Anton Deryabin and LaPatka in a three-way match
Battle Royal: Agnar defeated both members of Walking Dead, Alcor, Alex Anderson, Anatoly Moroz, Anton Deryabin, D-Grundy, Denis Rudenko, Egor Sokolov, Freddy Martello, Grizzly, Ivan Morne, LaPatka, Maxim Rustamov, Milana, Ronnie Crimson, The Vulture and Velimir Shegaii

Day 2:
Vulture defeated D Grundy
Ruslan “Akela” Angelov defeated Max Rustamov
LaPatka defeated Ronny Crimson and Anton Deryabin in a triple threat
Anatoly Moroz defeated “Walking Dead”
Dan Rudenko defeated Alex Anderson and Grizzly in a triple threat
Egor Sokolov defeated Milana
Alcor defeated Freddy Martello
Freddy Martello won a Battle Royal

SPAIN:
Revolution Championship Wrestling, No Limits Sport Centre, Barcelona, Spain, May 16
:
Toni Storm defeated Courtney
Carranza defeated Tony Tornado
Vaneli defeats Kasey Owens in a two out of three falls match to retain the WWS Championship
Amazing Montse and Dragonita defeated Glamour Gym (Carmel Jacob and Sara-Marie Taylor)
RCW Title Match: Bad Boy defeated La Pulga (c) by count-out but didn’t win the title
Leah Owens defeated Kay Lee Ray to retain the RCW Women’s Championship

Spanish Pro Wrestling, TriRex, Espai Jove La Fontana, Barcelona, Spain, May 17:
Jerarquía (Capitán Barracuda, Jocoso Junior and Morthus “El Tyrano”) defeated Team Dragonita (Dragonita, Fenrir and Jeffrey Pac)
Protato Monsters (León Dorado, Antonio Cortés and Jaime Lector) defeated Team Rookies (Xenomantis, DJ Issi and Revil)
Voluntad de Fuego (Axel Salazar, Amazing Montse and Gravity Zero) defeated Pol Badía, Marc Grizzly and Jon Hammer
Dave Steel defeated Adriano Genovese
Jerarquía defeated Voluntad de Fuego and Protato Monsters to win the Trios tournament

SWEDEN:
STHLM Wrestling, Pal Ljuns Hage Mall, Nyköping, Sweden, May 17
:
Stanislaw van Dobroniak defeated Marcus of Man (w/Jack The Strangler)
Wild Westman defeated Bajen Brawler
The Beast defeated TNT
Battle Royal: Bajen Brawler vs. Stanislaw van Dobroniak vs. The Beast vs. TNT vs. Wild Westman – No Contest

SWITZERLAND:
Swiss Power Wrestling, Salle Polyvalente, 1964 Conthey, Switzerland, May 17
:
Jefferson defeated Tormentor
Candy defeated la Tornade Italienne
Zack Bury defeated Gigolo
Rob Iron and Akuma defeated Kurt Simmons and Diamond Daniels
Adrian Johnatans defeated Ken Malmsteen to retain the SPW Swiss Championship

AUSTRALIA:
Explosive Pro Wrestling, Perth, Australia
:
1. Elliot Forbes defeated Liam Mendel
2. Billy Williams defeated Ross Cage to qualify for the Rising Star Cup final
3. Blair Brady and Shane Haste defeated Kings and Bishops (Jordan Bishop and Taylor King) after answering K& B’s Open Challenge
4. Gavin “Shootfighter” McGavin defeated Eddy Bombay and Twitch in a special challenge triple threat Oscar the Grouch match after he put Twitch in the wheelie bin and closed the lid
5. Michelle K. Hasluck defeated Allyson Cruz
6. “The Smashing Machine” Chris Vice defeated Jagger Stevens

Pacific Pro Wrestling, Bundamba, Australia:
1. Triple X Rated defeated Ricky Rembrandt
2. Bryce McAllister and Sam Richards defeated Alex Shepard and Astro Shock
3. Lucas Gold defeated Tim Kade to retain the Pacific Light Heavyweight title
4. Thirteen defeated Rufio
5. Pacific Women’s Champion Kellie Skater vs. Kellyanne ended in a double count out
6. The Street Revolution (Lynx Lewis Jr and Renegade) defeated The Wolves of the Sea (Australian Wolf and Koi Bombora) to become the new Pacific Tag Team Champions
7. AJ Istria defeated Jonah Rock to become the new Pacific Heavyweight Champion

Professional Championship Wrestling, Polish Club, Rowville, Australia:
1. Mark Kage defeated Trikki to become the new PCW State Champion and advance in the Night of Champions Tournament
2. Cass Stone defeated Manny Gunner to become the new PCW Slam Champion
3. The Enforcer won the #1 Contenders Battle Royal after last eliminating Chris Trance
4. Supremacy (Nash Archer and “The Macedonian Model” Tome’ Filip) defeated Fulli Syck (Alberto Bravo and “FanTabulous” Mickey Jackson) to become the new PCW Tag Team Champions
5. Daniel Swagger defeated “Nightmare” Chris Trio to retain the PCW National Championship and advance in the Night of Champions Tournament
6. PCW State Champion Mark Kage defeated PCW National Champion Daniel Swagger to unify the titles and become the PCW Undisputed Champion

Southern Hemisphere Wrestling Alliance, Swan View, Australia:
1. Mike Massive and Samuel Colt defeated Crimson Lightning and Eddy Bombay
2. Michelle K. Hasluck defeated Avalanche (w/Ebenizah J. Klaus) via DQ following interference by Elliot Forbes
3. “The Don” Michael Morleone def. Hayden Zenith to retain the #1 Contendership
4. Kyote def. Taylor King after accepting King’s Open Challenge
5. Kyote def. Jagger Stevens
6. “Firefly” Felix Young (w/Zoe Quinn) and The Solution (Davis Storm and The Warship) defeated Bodhi McKenzie and Ultra Mega Death Stallions (Jarrad Slate and Liam Mendel)

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Adelaide, Australia:
1. Tex Rogers last eliminated King John E Radic in the Adelaide Open Title on a Pole Battle Royal to become the new Snakepit Adelaide Open Champion
2. Damien Synn defeated Bryan Lawson in a Stretcher Match
3. Blake “The Man” Mitchell defeated Acid Haze and Reilly St. James in the Take No Prisoners Match
4. Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) defeated Adam Crowe and Bobby V and Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer) in a Triple Threat Ladder Match to retain the Snakepit Tag Team Titles
5. “Cannonball” Kris Taylor defeated Tyler Daniels in a Finisher vs. Finisher Match
6. Ace Wilson defeated Blue Blood in a Tables Match to retain the Snakepit Heavyweight Championship
7. Benjy The Clown defeated The Jackal in a Barbwire Tables Match to take the lead in their Best of 5 Series 2-1

All Action Wrestling, Warnbro, Western Australia:
1. Dallas Knight defeated Dehli Dud Singh and Eric Owens in a Handicap Match to retain the AAW Tag Team titles
2. “The Philippine Dream” Julio defeated JC Blade via DQ
3. Mike Shaw defeated Andrew “The Shark” Carter (Possibly wrong)
4. James Grace defeated Tyler Throne
5. Chris Target defeated Killah to become the new NWA Australian Champion

NEW ZEALAND:
Maniacs United, Rutherford Hall, New Zealand
:
Kartik defeated Rufguts
The Enforcer defeated El Oro Maximo and Shadow Ninja
Graham Hughes defeated Dom Alupis
Blaze defeated JPE
Kingston Eclipse defeated Ben Mana to retain the Maniacs United Title
Scarlett defeated Frankie Quinn to win the KPW Women’s Championship.

BELGIUM:
Pro Wrestling Allstars, Zele, Belgium, May 10
:
Nick Mustaine defeated Steve Venom
Audrey Bride defeated Shayla Ske (w/Mister Scott) to retain the PWA Queen of Diamonds title
Dragan Spazic (w/Mister Scott) defeated Johnny Evers to retain the PWA DareDevil title
Audrey Bride, Johnny Evers and Steve Venom defeated The Church of Angelfyre (Dragan Spazic, Mister Scott and Shayla Skye)

Belgian Catch Wrestling Federation, Obourg, Belgium, May 9:
Andynamite defeated Zitch
Extreme Fury defeated Scotty Dynamo
Antic Warrior defeated Johnny Evers
Axel defeated Niels
Emily Sauvage defeated Kay Williams
BCWF European Title Tournament Quarter Finals:
Eddie Dark defeated Black Cobra
Matt Scorpion defeated Big Joe
Joey D defeated Chris Sky
Priscilla defeated Blake Andersen

GERMANY:
Westside Xtreme Wrestling, Bürgerhaus, Wickede, Nordrhein-Westfalen, Germany, May 9
:
Bad Bones John Klinger defeated Andrei Ivanov
Prost (Mike Schwarz and Toby Blunt) defeated Die Schilds (Bobby Gunns and Vincent The Beast)
Melanie Gray defeated Alice
Absolute Andy defeated Jurn Simmons
Scotty Saxon defeated Young Money Chong
Kim Ray defeated Rico Bushido
Big Daddy Walter, Da Mack and The Rotation defeated Karsten Beck and Reich Und Schön (Kevin Roadster and Marius van Beethoven)

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Palazzetto dello Sport, None, Turin, Italy, May 9
:
Il Lupo defeated Marcio Silva
Il Corvo Bianco defeated Mark Fit
Doblone defeated Tenacious Dalla
Charlie Kid defeated Jimmy Gavroche
I Discepoli Del Dolore (Jester and Ombra) and Mr. Excellent defeated Blake, Danny Angel and Geminy
Queen Maya defeated Jokey
Red Devil defeated Starbuck to retain the ICW Italian Championship

SWITZERLAND:
Swiss Championship Wrestling, Starlite Eventhalle, Rapperswil-Jona, St. Gallen, Switzerland, May 9
:
Mike J defeated Belthazar
Juvenile X defeated Marius Al-Ani to retain the GWP World title
Cash Crash and Felix Reiter defeated Bad Snake and Johann Schuster
Adrian Severe defeated Gianni Leone to retain the New European Championship Wrestling Heavyweight title

The Dirty Brothers (Der Söldner and Mr. Tattoo) defeated Damon Brix and Drake Destroyer
Layla Rose defeated Laura Wellings and Moxie
The Hellvetic Warrior Sascha Schnellmann defeated Michael Kovac to retain the SCW Heavyweight title

AUSTRALIA:
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia:
Night one – May 8
:
1. Bryan Lawson, “Nightmare” Eddie Draven and Marvin P Newton defeated Damien Synn, Joey Triton and Mann Dozer via count out
2. DT Carter defeated Korey Kaiser via submission
3. King John E Radic defeated Big Daddy Jack to become the new Snakepit Adelaide Open Champion after interference from Blake “The Man” Mitchell
4. AJ Reid, Luke Macalino and Miss Fortune defeated Izzy Shaw, Jake Viper and Matt Hayter
5. Tex Rogers and William Stars (Snakepit) defeated “Dirty” Dingo Richards and J.M.C (HRPW)
6. Michael Weaver defeated Gex Richards
7. Acid Haze defeated Reilly St James to become the new Snakepit Friday Night Fights Champion.
8. Blake “The Man” Mitchell defeated Acid Haze to become the new Snakepit Friday Night Fights Champion after cashing in his money in the bank brief case

Night two – May 10:
1. “Nightmare” Eddie Draven defeated KAOS
2. Jake Viper defeated Korey Kaiser
3. Blake “The Man” Mitchell and “Dirty” Dingo Richards (HRPW) defeated Gex Richards and William Stars (Snakepit)
4. Acid Haze defeated Matt Hayter
5. John E Radic and Michael Weaver defeated Ava Jones and Luke Macalino
6. Wam Bam Bellows defeated Bryan Lawson
7. Izzy Shaw defeated Joey Triton to retain the Snakepit Sunday Slam Championship

Riot City Wrestling, Latvian Hall, Warville, South Australia, May 9:
1. Tony Torro defeated ”World Class” Chris Basso (w/Todd Eastman)
2. Marvel (w/Bulldog McKenzie) defeated Brad Smyth (w/Freddy FuZion)
3. Andy ”Voodoo” Roy and Harley Wonderland defeated Matt ”Grimm” Basso and Savannah Summers
4. Adam Brooks (w/Kellyanne English) defeated “Blue Chip Athlete” Dean Brady
5. S.M.A.S.H defeated Lord Huberous and Putty #1
6. ”Big” Brodie Marshall defeated Nick Armstrong to become the new RCW Champion

Melbourne City Wrestling, Melbourne, Australia, May 9:
1. World’s Friendliest Tag Team (Lochy Hendricks and TD) defeated Axe 2 Grind (Fox Grinder and Josh “The Axe” Shooter)
2. Siren Monroe defeated Kellie Skater
3. Tommy Hellfire (w/Siren Monroe) defeated JXT
4. Dowie James defeated Travis Banks via submission
5. Team Juicy (Elliot Sexton, Jay Andrews, Mike Burr and Mr. Juicy w/Miami) defeated The Estate (Cousin Ali, Emanuelle, Gabriel Wolfe and Slade Mercer w/Sebastian Walker) in the Caged Warfare Match

Queensland Championship Wrestling, The Sands Tavern, Maroochydore, Queensland, Australia, May 9:
1. Cyprien and Slammin’ Sam defeated Duality Theory
2. Thirteen defeated David Hockley
3. Lynx Lewis Jr. defeated Kelso Kahoniz, Lucas Gold and Renegade
4. Flashman and Ricky Rembrandt defeated Kobra Jones and Natas
5. “The Devils Double” Jesse Daniels defeated Astroshock, Ivan Vodic and Liam Cassidy in a Gauntlet Match
6. Rip Rielly defeated XXX Rated to retain the UPW Championship
7. Thirteen outlasted 28 other competitors to win the 2015 Over the Top match and become the new QCW North Queensland Champion

NEW ZEALAND:
New Zealand Wide Pro Wrestling, St Anne’s School, Wellington, New Zealand, May 8
:
Right 2 Challenge Qualifying Matches:
Shane Sinclair defeated Bryant
Chad Howard defeated Mrs Silver
James Shaw defeated JC Star
“Rufguts” Roddy Gunn defeated Ben Mana
“Dream Catcher” Phil Woodgate defeated El Condor to retain the NZWPW Championship
Jade Priest defeated Kauri Walker
Scarlett defeated Misty (Special Referee: Amy St Clere)
Right 2 Challenge match: Chad Howard defeated James Shaw, “Rufguts” Roddy Gunn and Shane Sinclair

(Results courtesy of the federations’ Facebook pages and Cagematch.net)

BELGIUM:
Belgian Catch Wrestling Federation, Florennes, Belgium, May 3
:
Big Joe defeated Alex Legrand
Johnny Evers defeated Zad
Black Cobra defeated Aviator
Mot van Kunder, Eddie Dark and Andynamite defeated Chris Sky, Matt Scorpion and Joey D
MBM and Zitch defeated Corentin and Axel
Blake Andersen defeated Antic Warrior (w/ Calypso)
Priscilla and Emily Sauvage defeated Kim Berley and Shanna

FINLAND:
Fight Club Finland, Pressa, Helsinki, Finland, May 2
:
Sly Sebastian and Starbuck defeated King Kong Karhula and Pyöveli Petrov
The Beast defeated Jessica Love
Jami Aalto and Joeye Impact defeated The Constrictors (Ricky Vendetta and Stark Adder)
Mikko Maestro defeated Heimo Ukonselkä by DQ
Jake Luupää and Vili Luupää defeated HC Andersen and Robert Holmström, and Murskaaja Mieto and Tohtori Ioni
Julia Kyy vs Regina vs Sara Elektra – No Contest
Valentine defeated Jimmy Gavroche to retain the FCF Finnish Heavyweight Championship

FRANCE:
Tigers Pro Wrestling, Marseilles, May 2
:
Quarterfinals:
Jefferson defeated Senza Volto
Dr Johnny Hogger defeated Casey
Ragnar Rok defeated Jordy Style
Vince’Nt defeated Blue Falcon
Semifinals:
Jefferson defeated Johnny Hogger
Ragnar Rok defeated Vince’NT
Final:
Ragnar Rok defeated Jefferon

GERMANY:
German Wrestling Promotion, Markgrafensaal, Schwabach, Bayern, Germany, May 1
:
Mr. Wrestling V defeated Johann Schuster
Shanna defeated Stella
Ken Floyd defeated Jonny Storm to retain the GWP Dragonhearts Championship
Murat Bosporus defeated Crazy Sexy Mike to become #1 contender for the GWP World Championship
Dragonhearts Title #1 Contendership Battle Royal: Ivan Kiev defeated Aaron Insane, Bam, Blaze, Boombastic, Bruder Chaos, Cash Money Erkan, Chris Rush, Dean Jazzman, Farmer Joe, Felix Reiter, MC Logan, Mohamed Jnibi, Rambo and The Insane Killer
Joel Redman defeated Chris Colen to become #1 contender for the GWP World Championship
Doug Williams defeated Sasa Keel to win the WrestlingCorner.de Title Championship
Mr. Wrestling V defeated Doug Williams to win the WrestlingCorner.de Title Championship
Will Ospreay defeated Emil Sitoci, Marty Scurll and Paul Robinson
Absolute Andy defeated Rob Terry to retain the GWP World Championship
Juvenile X defeated Absolute Andy to win the GWP World Championship

Westside Xtreme Wrestling, Turbinenhalle, Oberhausen, Nordrhein-Westfalen, Germany, May 2 and 3:
Night one:
Hot and Spicy (Axel Dieter Jr. and Da Mack) and Juventud Guerrera defeated Miguel Ramirez, Toby Blunt and Ultimo Dragon
Robert Dreissker (w/Adam Polak) defeated Chris Brookes
Ilja Dragunov defeated Jurn Simmons to retain the wXw Shotgun Championship
wXw World Tag Team Title Match: James Storm and Mike Schwarz defeated French Flavour (Lucas Di Leo and Peter Fischer) by DQ
James Storm and Mike Schwarz defeated French Flavour (Lucas Di Leo and Peter Fischer) in a no DQ match to win the wXw World Tag Team Championship
Kay Lee Ray defeated Toni Storm
Absolute Andy and X-Pac defeated Keel Holding (Kim Ray and Sasa Keel)
Big Daddy Walter, John Klinger and Yoshihiro Takayama defeat Karsten Beck, Mason Ryan and Tyler Bate
Matt Sydal defeats Marty Scurll

Night Two (Alte Seilerei, Mannheim, Baden-Württemberg, Germany):
Miguel Ramirez and Ultimo Dragon defeated Da Mack and Toby Blunt
Robert Dreissker defeats The Rotation
James Storm and Mike Schwarz defeated French Flavour (Lucas Di Leo and Peter Fischer) and Mason Ryan and Tyler Bate to retain the wXw Tag Team Championship
Melanie Gray defeated Toni Storm
Die Schilds (Bobby Gunns and Vincent The Beast) defeated Chris Brookes and Yoshihiro Takayama
Absolute Andy, Big Daddy Walter, Bad Bones John Klinger and X-Pac defeated Keel Holding (Aaron Insane and Kim Ray), Karsten Beck and Kevin Roadster

New European Championship Wrestling, NEW Hotspot, Hessdorf, Bayern, Germany, May 2:
The WRising Guy defeated Mr. Exotic Erotic
Mexx vs. T-K-O – Double Knout Out (falls count anywhere match)
Big Steve defeated The Hellvetic Warrior in a first blood match
Schizo Rik Stalwart and Tyler Slade defeated Felix Reiter and Zacharias Falk and Georg Gwärch and Tommy Blue Eyes in a Berchkerwa Brawl Three Way Tag Team Match
Marius Al-Ani defeated Juvenile X, Scotty Saxon and Travis Cross in an Escape to Destiny Qualification Ladder Four Way Match
Cash Crash defeated Fast Time Moodo in a Street Fight
Adrian Severe defeated Demolition Davies in a TLC match to win the NEW World Heavyweight Championship

ISRAEL:
Israeli Wrestling League, Israel, May 4
:
Ken Kravis and Max Havok defeated the Canadian Krushers
Rickson defeated Roass de Chanel
Iceman defeated White Leopard

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Località Ponterio, Todi, Perugia, Italy, May 3
:
Trofeo Todi 2015 Tournament Semifinals:
Rafael defeated Bon Giovanni
Charlie Kid defeated Ombra
Non-tournament matches:
Mr. Excellent defeated Alex Flash
Red Devil defeated Tempesta to retain the ICW Italian Championship
Irene defeats Cheyenne
Trofeo Todi 2015 Tournament Final: Charlie Kid defeated Rafael

NETHERLANDS:
Pro Wrestling Holland, Ex Voto, Jacoba van Beierenweg, KZ Voorhout, Netherlands, May 2
:
Young Money Chong defeated Joey D
#1 Contender for the PWH TV Championship: Jamie DLC defeated Richie Julio, Big Geert and Ymah
Mot van Kunder defeated Eddie Dark
Wesley Croton defeated Michael Dante
Dragan defeated Jamie DLC to retain the PWH TV Championship
Team PWH (Tengkwa, Johnny Evers and Gabriel Angelfyre) defeated Hard Rockin Inc. (Jeff McCready, Jimmy Lightning and Nick Mustayne)

POLAND:
Do or Die Wrestling, Gimnazjum Nr 8, Gdansk, Poland, May 2
:
Piękny Kawaler defeated Boskiego Ostrowskiego
Luxus won a battle royal
Mira defeated Biankę
Robert Star defeated GREGa in a rock vs rap hardcore match
Kamil Aleksander defeated Kaszuba and Obywatela K in a handicap match

SPAIN:
Pro-Wrestling Euskadi, Sala Bilborock, Bilbao, Spain, May 2
:
Jorge Carranza defeated Jorge Escudo
Leon Dorado defeated Pol Badia and Tony Trivaldo
Santeria defeated El Druida in a career vs career match
Ricky Barcelo defeated Resistencia and Trece Mascaras
La Pulga defeated Red Eagle to retain the RCW Championship
Bad Boy defeated Joe E. Legend

SWITZERLAND:
Swiss Power Wrestling, Taco’s Bar, Lausanne, Switzerland, April 29
:
Rob Iron defeated Tormentor
Diamond Daniels defeated Yoshihiro Yamada to win the SWP French Championship
Jason defeated El Carnaciero
Adrian Johnatans defeated Akuma to retain the SWP Swiss Championship

AUSTRALIA:
Impact Pro Wrestling, William Duncan State School Hall, Ashmore, Gold Coast, Australia, May 2
:
South Pacific Title Tournament – First Round
1. Kiwi Thriller defeated Rhayne
2. BJ Blade defeated Xander
3. R.I.P defeated Sledgehammer
4. Troll defeated Rob Daniels
South Pacific Title Tournament – Second Round
5. BJ Blade defeated Kiwi Thriller
6. R.I.P defeated Troll
South Pacific Title Tournament – Third Round
7. R.I.P defeated BJ Blade
South PacificTitle Tournament – Final
8. R.I.P defeated Poison to become the new IPW South Pacific Champion
Non-Tournament Matches
9. Willow defeated Jay Hazard
10. Josh Bruise defeated Tyler Isaacs to retain the IPW Cruiserweight Championship
11. Luxford defeated Bojack to retain the IPW Heavyweight Championship
12. Ryan Melrose defeated Jackaroo

New Age Wrestling, Melbourne, Australia, May 2:
1. “FanTabulous” Micky Jackson defeated Sketch
2. “The Relentless Wolf” JC Taylor defeated Alexi
3. Andy Rhodes defeated Paul Thornton (w/Lunatic Militia) to retain the NAW South Pacific Championship
4. Judd “The Studd” Newman defeated F.O.X (w/Mr. H) to become the new NAW Heavyweight Champion after answering F.O.X’s open challenge
5. Lunatic Militia (CJ Redfield and Xavier Black w/Paul Thornton) defeated H20 (Damian Rivers and Mitch Waterman) to retain the NAW Tag Team Titles
6. Jake Lindo defeated Zak Douglas in a 2 out of 3 falls match (2-1) to win the Team Advantage for EGO in War Game

Adelaide Championship Wrestling, Northfield RSL, Adelaide, South Australia, May 2:
1. Aaron Edwards defeated Faceless
2. Jesse Hendy defeated El Tecniko
3. Joe Mundie and Nacho Man defeated Joey Eclipse and Simple Simon
4. Cody Swift defeated Mouse
5. Jack Rossely defeated Gabriel Wolfe via submission

Wrestle Rampage, Adelaide, South Australia, May 2:
1. Robby Heart defeated “The Smashing Machine” Chris Vice and Link Barnett in a Triple Threat Match
2. Havok (w/The Brotherhood) defeated Mr. Juicy
3. The Hotrodz (Joey and Pat Graham) defeated Dean Valente and “Gorgeous” Greg Graham (w/Moneybags Malone and Sensational Stephan)
4. “Jag” Hartley Jackson defeated “Rapid Fire” Mike Boomer
5. Damian Slater defeated “World Class” Chris Basso (w/Todd Eastman)
6. Jonah Rock defeated Wreckin’ Ball Wilson to retain the Wrestle Rampage Australian National Championship

Newcastle Pro Wrestling, Newcastle, New South Wales, Australia, May 2:
1. Madison Eagles defeated Concrete Davidson
2. Ryan Eagles defeated Mat “Full Force” Rogers
3. InstaGraham defeated “Good Guy” Dan Wilson and Michael Spencer in a 3-Way Match
4. Sean Kustom defeated Henderson Peabody
5. Harley Wonderland defeated Jessica Troy
6. Massive Q, Matt ”Grimm” Basso and Travis Banks defeated The FourNations (Adam Hoffman, Jack Bonza and Mick Moretti)

Australian Wrestling Allstars, Adelaide, Australia, May 2:
1. Rufio defeated AJ Istria, Australian Wolf and Koi Bombora to become #1 Contender for the AWA Heavyweight Title
2. Rip Reilly defeated Lucas Gold
3. Darth Maulsterio and Generallisimo Vader defeated Jon Jeremy and Mauricio del Taco
4. The Powerhouse Playas (Savage and Triple X Rated) defeated Blaire Seeker and Chet Jacobs
5. Johnny Lukas defeated Combat Wombat via submission
6. Hugh Manatee, Mantis and Turbo Wolf defeated Bai Long, Thirteen and Ultra Lion after Manatee and Wolf both pinned Thirteen

NEW ZEALAND:
Hughes Academy of Professional Wrestling, Kelston Community Centre, Auckland, New Zealand, May 2
:
1. Curtis Castlewood defeated Shadow Ninja via submission
2. Kingston Eclipse defeated Dan Stryker via pinfall
3. Kenith defeated El Oro Maximo via pinfall
4. Chad Howard defeated Graham Hughes via pinfall
5. Kartik defeated Charlie Roberts via DQ after Kenith pushed Kartik off the rope through the announcers table
6. Tabitha defeated JPE, Krystal Kayne, Frankie Quinn and Misty to become the new Hughes Academy Women’s Champion

Gravity defeated Demon
Rooikappie defeated Black Widow
Kilimanjaro defeated Steve Eden
Tornado defeated 2Face
Therry Middoux vs Mr Wrestling – no contest – turned into tag.
Mr Wrestling, Steve Eden and Tornado defeated 2Face, Kilimanjaro and Thierry Middoux

Hotaru and Joshua The Bull defeated Harley Quinn and Assassin
Taxi Queen defeated Dream Child and Angel in a triple threat match
Shadow defeated Cowboy to win the SAPW Interprovincial Championship
DPW Heavyweight Champion The Crow defeated SAPW Heavyweight Champion Jackal and Nightmare in a triple threat match to retain his title and win the SAPW Heavyweight Championship
Harley Quinn cashed in his money in the bank to defeat The Crow to win the DPW Heavyweight Championship
Nightmare won a 13-man rumble