BELGIUM:
Flemish Wrestling Force, Gent, Belgium, September 26 and 27:
Day One:

FACTS Cup first round matches:
1. Rex Rage defeated Jack Ferrigno
2. Paddy Ward defeated Sean Lucas
3. Homeless Tom defeated Silver Bullet
4. Andrei Ivanov defeated Rocky Mac
5. Robbie Maddox defeated Adam Goodrich
6. Luther Ward defeated Jack Ferrigno to retain the FWF World Championship
7. The Wards defeated The Scum Of Society
8. The Heroes of Tomorrow defeated The Soldiers of Fortune to retain the FWF Tag Team Titles
Day Two:
FACTS Cup Semifinals:
1. Homeless Tom defeated Rex Rage
2. Andrei Ivanov defeated Paddy Ward
Non-tournament matches:
3. Sean Lucas defeated Robbie Maddox to retain the Flemish Championship
4. The Heroes of Tomorrow defeated The Wards to retain the FWF Tag Team Titles
5. Adam Goodrich defeated Dynamite Kev
6. Jack Ferrigno defeated Rocky Mac
7. Luther Ward defeated Silver Bullet to retain the FWF World Championship.
8. FACTS Cup Final: Andrei Ivanov defeats Homeless Tom to win the tournament

DENMARK:
Danish Pro Wrestling, Amager Bio, Amager, Denmark, September 27
:
1. Nitro Green defeated Big D
2. DPW Light Heavyweight Title Match: Ravn defeated Johnny Casanova (c) by DQ
3. Bako, Espen Olsen, Johnny Casanova and Mambo Italiano defeated Chaos, Kool Krede, Ravn and Wild Westman
4. 30 Man Royal Rumble. Winner: FVN

GERMANY:
Westside Xtreme Wrestling, various locations around Germany, September 25-27

Night One: Haus des Gastes, Chemnitz, Sachsen, Germany:
1. Absolute Andy defeated Vincent The Beast
2. Julian Nero defeated Johnny Rancid
3. DTU Alto Rendimiento Title #1 Contendership Tournament Semifinal Match: Axel Dieter Jr. defeated Robert Dreissker by DQ
4. Karsten Beck and Reich Und Schön (Kevin Roadster and Marius van Beethoven) defeated Die Waschbären (Franz Engel and Laurance Roman) and Bad Bones John Klinger
5. Sasa Keel defeated Marius Al-Ani
6. Jurn Simmons defeated Chris Brookes
7. DTU Alto Rendimiento Title #1 Contendership Tournament Semifinal Match: Jonathan Gresham defeated Da Mack
8. Axel Dieter Jr. and Big Daddy Walter defeat Cerberus (Julian Nero and Robert Dreissker) by DQ

Night Two: Alter Schlachthof, Dresden, Sachsen, Germany:
1. Axel Dieter Jr. defeated Vincent The Beast
2. Calamari Catch Kings (Chris Brookes and Jonathan Gresham) defeated Die Waschbären (Franz Engel and Laurance Roman)
3. Jurn Simmons defeated Da Mack
4. Absolute Andy and Marius Al-Ani defeated Reich Und Schön (Kevin Roadster & Marius van Beethoven)
5. Sasa Keel defeated Johnny Rancid
6. Cerberus (Julian Nero amd Robert Dreissker) (w/Adam Polak) defeated Big Daddy Walter amd Rick Baxxter (w/The Grannatic) by DQ
7. Karsten Beck defeated Bad Bones John Klinger to retain the wXw Unified World Wrestling Championship

Night Three: Hellraiser Arena, Leipzig, Sachsen, Germany:
1. John Klinger defeated Vincent The Beast
2. Sasa Keel defeated Johnny Rancid
3. Jurn Simmons defeated Marius Al-Ani
4. Chris Brookes vs. Ronzen – No Contest
5. Big Daddy Walter and Da Mack defeated Cerberus (Julian Nero and Robert Dreissker) by DQ
6. DTU Alto Rendimiento Title #1 Contendership Tournament Final Match: Jonathan Gresham defeated Axel Dieter Jr.
7. Absolute Andy and Die Waschbären (Franz Engel and Laurance Roman) defeated Karsten Beck and Reich Und Schön (Kevin Roadster and Marius van Beethoven)

Classic Wrestling Entertainment, KSV-Halle, Hemsbach, Baden-Württemberg, Germany, September 26:
1. Mohamed Jnibi defeated Master J
2. MC Logan defeated Dietrich Donazius Rasputin by DQ
3. Maggot defeated Carsten Crank
4. Farmer Joe defeated Chris Rush
5. Günter Schmid defeated Purple Playa
6. Bernd Föhr and Johann Schuster defeated The German Eagle in a hardcore handicap match

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Palestra Comunale, Filighera, Pavia, Italy, September 27
:
1. Marcio Silva defeated Max Rotten
2. La Furia Animale (Extreme Panther and Hydra) defeated Danny Prince and Street Dog
3. Charlie Kid defeats Tony Callaghan
4. Battle Royal. Winner: Giulio
5. Andy Manero defeated Riot
6. Magic Degan defeated Max Peach
7. Il Condottiero, Matt Davidson, Nemesi and Tigre Bianca defeated G-Man, Gargoyle, Mr. Excellent and Stephanos
8. Two On One Handicap Match: Queen Maya defeats Cheyenne and Irene
9. Red Devil defeated Nick Lenders to retain the ICW Italian Championship.

NORWAY:
Norges Wrestling Forbund (aka Norwegian Wrestling Federation), Rommen Scene, Oslo, Norway, September 26
:
1. Erik Isaksen defeated Allan Ackles
2. T-Jay defeated Garm Støylen
3. Non Title Four Way Match: Heresh Kurdi defeated Adrian Storm, Daniel Sebastian and Tommy P
4. Krigsherrene (Bjørn Sem and Hannibal) defeated GromKnoke (Grom Gravalid and Knoke) to win the NWF Tag Team Championship
5. Natasja defeated Miss Mina in Mina’s retirement match
6. 15 Man Kongen På Haugen Rumble Match: Winner: T-Jay

RUSSIA:
Independent Wrestling Federation, USC Krylia Sovetov, Moscow, Russia, September 26
:
1. Serge Sullivan defeated Alexei Khitrykh, Dmitry Orlov, Lyuty, Oleg Davydov, Renat Tugushev, Sanya Pankov, Shocker, Valery Hamov and Yuri Chistyakov to win the vacant IWF Moscow Championship
2. IWF Heavyweight Title #1 Contendership Three Way Match: Vladimir Kulakov defeated Alexei Schukin and Ivan Gromov
3. Team Evil (Freddy Machete, LaPatka and Nick Chui) defeated Andrew Tang, Eurasian Dragon and Maxim Kremnev
4. Hardcore Match: Joker defeats Ivan Markov
5. Shield And Sword (Rave and The Gladiator) defeated America’s Hope (Leo and Tim) (w/Richard T. Mone) and Diego and Victor Kosmo in a three-way elimination match to retain the IWF Tag Team Championship
6. OMEN (Ronnie Crimson and Serge White) defeated DJ Z and Facade (w/Dani)
7. The Sledgehammer (w/Press) defeated Murat Bosporus
8. Anton Deryabin defeated Slava Neskubin in a TLC match to retain the IWF Heavyweight Championship

SPAIN:
White Wolf Wrestling, Arnold Classic European Edition 2015, Madrid, Spain, September 25-27:
Day One
:
1. Alvaro Casal defeated Rob Jimenez
2. Morgan and Miguel Fernández defeated Ruky and Edu “the Varulo”
3. Juan José Ortiz and Buffalo Riff defeated Javi Peña and Sergio Fernández
4. Manu Vida defeated Morju
5. Alex Castillo defeated Niky
6. Sara Suárez defeated Kenzy by DQ
7. Javi Peña defeated Manu Vida, Alex Castillo and Morju
8. Elvis Harrison and Orion defeated Rangers Project (Project X and Project Y) to retain the WWW Tag Team Championship

Day Two – ACE 2015 International Tournament:
Round one matches, wrestlers representing WWW unless indicated:
Roddy Piper Group:
1. Blacksmith defeated BansHee
2. A-Kid defeated Francesco Palazzo
3. Gravity Zero (SPW) defeated Morthus (SPW)
4. JB (Riot) defeated Folo (Riot)
5. Yunke defeated Edu “Valuro”
6. Jeffrey Pac (SPW) defeated Fenrir (SPW)
7. Orión defeated Elvis Harrison
8. Project Y defeated Project X
Randy Savage Group:
9. Gypsy Thomas defeated Michelle M
10. James Mathews (APW) defeated Mauro Chaves (APW)
11. Barracuda (SPW) defeated Khain (SWC)
12. Snake (SWC) defeated Morju
13. Adam Chase defeated Princess Lina
14. Bad Boy (Riot) defeated Judas (Riot)
15. Paolo defeated Rucky
16. Caretaker defeated Nicky
Ultimate Warrior Group:
17. Payne defeated Samoa Fenix
18. La Pulga (Riot) defeated Carranza (Riot)
19. Gortrak defeated Buffalo Riff
20. Pimp Ross defeated Morgan Knight
21. Jahre (Riot) defeated Penance (Riot)
22. Pol Badía (SPW) defeated DJ Issy (SPW)
23. León Dorado (SPW) defeated Astilles
24. Byron Savage defeated Hades
Second Round:
1. A-Kid defeated Blacksmith
2. JB defeated Gravity Zero
3. Yunke defeated Jeffrey Pac
4. Orión defeated Project Y
5. James Mathews defeated Gypsy Thomas
6. Barracuda defeated Snake
7. Bad Boy defeated Adam Chase
8. Paolo defeated Caretaker
9. Payne vs La Pulga (double countout)
10. Pimp Ross defeated Gortrak
11. Pol Badia defeated Jahre
12. León Dorado defeated Byron Savage by forfeit
Third Round:
1. A-Kid defeated JB
2. Orión defeated Yunka
3. Bad Boy defeated Paolo
4. James Mathews vs Barracuda (double countout)
5. Pimp Ross – bye
6. León Dorado defeated Byron Savage
Semifinals:
1. A-Kid defeated Orión
2. Bad Boy – bye
3. Pimp Ross vs León Dorado – time limit draw but Pimp Ross advances
Final:
1. Pimp Ross defeated A-Kid and Bad Boy to win the tournament

Day Three:
1. Project X defeated Adam Chase
2. Folo defeated Orión
3. Morju vs Blacksmith – 2 out of 3 falls ends 1-1 with the third fall being double countout
4. Yunke defeated Carranza
5. Princesa Lina defeated Banshee and Penitencia
6. Alex Castillo defeat a Manu Vida (from Lucharama)
7. Bad Boy, A-Kid and Pimp Ross defeated Paolo, Jahre and La Pulga
8. Khain defeated The PM
9. Snake defeated James Mathews and Mauro Chaves
10. Javi Peña beat Juanjo Ortiz (Lucharama)
11. Hades defeated Seth to retain the WWW Championship.
Day Three evening show:
1. Samoa Fenix defeated Edu “El Valuro” and Nicky
2. Kenzy (Lucharama) defeated The PM and Sergio Fernández (Lucharama)
3. Francesco Palazzo and Buffalo Riff defeated Gortrak and Astrak
4. Payne defeated Project X and Adam Chase
5. Pimp Ross defeated A-Kid and Paolo
6. Morgan Knight defeated Ruky

Spanish Pro Wrestling, Arnold Classic European Edition 2015, Madrid, Spain, September 25:
1. Gravity Zero defeated León Dorado and Fenrir
2. DJ Issi defeated Capitán Barracuda and Morthus
3. Pol Badia defeated Jeffrey Pac

Riot Wrestling, Arnold Classic European Edition 2015, Madrid, Spain, September 27:
1. La Pulga defeated Bad Boy to retain the Riot Championship
2. Carranza defeated Jahre
3. Judas vs Folo – no contest due to interference
4. Judas, Bad Boy and Carranza defeated Folo, La Pulga and Jahre

SWEDEN:
GBG Wrestling, Gothenberg, Sweden, September 26
:
1. Pretty Kool defeated Aguila Roja and Huckleberry Sinn to advance in the tag team tournament
2. Timmy Crews defeated Valentine (Finland).
3. Conny Mejsel defeated Petrus’s disciple
4. Demolition Davies defeated Steinbolt
5. Harley Rage defeated Jessica Love to retain the GBG Wrestling Championship match
6. Los Classicos and Chaos defeated I Ragazzacci (Italy) and Espen Olsen (Norway)
7. Levi Petrus defeated Bad Buddah in Buddah’s retirement match.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s