Posts Tagged ‘No DQ match’

(Results courtesy of Steve Van Eeden):
hwa logo.jpg

Hector Payne and Griffin fought to a double pin
Dirty Jackson vs Mr Money no contest
Mr Money and The Bandit defeated Dirty Jackson and Azazel
Steve Eden defeated Jackal, The Crow and Ripper in a no DQ fatal four-way to win the HWA World Championship

Advertisements

GERMANY:
Westside Xtreme Wrestling, XPost, Köln, Nordrhein-Westfalen, Germany, May 7-8
:
Night One:
Big Daddy Walter defeated HECTA
Kevin Roadster defeated Shooter Ryan Ray
Bad Bones John Klinger defeated Kim Ray
Bad Bones John Klinger defeated HECTA
Big Daddy Walter and Kevin Roadster defeated Kim Ray and Shooter Ryan Ray
Night Two:
Bad Bones John Klinger defeated Shooter Ryan Ray
Kim Ray defeated HECTA
Big Daddy Walter defeated Kevin Roadster
HECTA defeated Shooter Ryan Ray
Bad Bones John Klinger defeated Kim Ray

Next Step Wrestling, Dresden, Sachsen, Germany, May 7:
Catch Connection (Alexander Reich and Ronny Kessler) defeated Chris Rocke and Marcus Monere
Francis Kaspin defeated Dynamite Dave
Rick Baxxter defeated Zeritus
20 Man Royal Rumble: Winner: Laurance Roman
Da Mack defeated Johnny Rancid to remain wXw Shotgun Champion
Next Step Tag Team Title Match: Waschbären Auf Koffein (Franz Engel and Laurance Roman) defeated Projekt Gold (Robert Kaiser and TinoX) (c) by Count Out
Ilja Dragunov defeated The Grannatic to retain the Next Step Championship

German Hurricane Wrestling, Bürgerstube 91, Hattersheim am Main, Hessen, Germany, May 7:
Drake Destroyer defeated Farmer Joe in a #1 contenders match
Aaron Insane and Ahura Kidd defeated Mo Jnibi and Thunderhawk
Kevin Hollister vs. Marco Zercher – No Contest
Team Ha Ha (Bernd Föhr and Maggot) defeated Blake and Burchill to retain the GHW Tag Team Championship
Murat Bosporus and Patrick Schulz defeated Darksoul and Misfit
Absolute Andy defeated Sasa Keel to retain the GHW Heavyweight Championship

German Wrestling Federation, Huxleys, Berlin, Germany, May 7:
European Tag Team Tournament Semifinals:
The Wards (Luther Ward and Sammy Ward) defeated Jake McCluskey
The Young Lions (Lucky Kid and Tarkan Aslan) defeated Chris Colen and Ivan Kiev
Blue Nikita defeated Lissy Lennox in a non-title match
Orlando Silver defeated Pascal Spalter to retain the GWF Berlin Championship
Cash Money Erkan defeated Ahmed Chaer in a street fight
GWF Loserweight Title Match: Pete Bouncer defeated Vincenzo Coccotti (c)
Crazy Sexy Mike defeated Big Damo to retain the GWF Heavyweight Championship
European Tag Team Tournament Final: The Young Lions (Lucky Kid and Tarkan Aslan) defeated The Wards (Luther Ward and Sammy Ward)

HUNGARY:
Pro Wrestling Mafia, Tavasz Utca, Budapest, Hungary, May 7
:
Kid Lux defeated Wayne Collins
Steve Summer defeated Jay Carter
Kurt Simmons defeated Chris Striker
Nevil Skullboy defeated Pete Morgan (w/Wayne Collins)
Shane Baker defeated Michael Rex in a falls count anywhere match
Eddie Rage defeated Kent, Kid Lux and Kurt Simmons in a four-way TLC match

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Altopascio, Lucca, Italy, May 7
:
Alessandro Corleone defeated Tempesta to retain the ICW Interregional Championship
Tag Team Match
Gli Urban Guerrilla (Riot and Tony Callaghan) defeated I Discepoli Del Dolore (Incubo and Psycho Mike)
Mr. Excellent defeated Doblone
Danny O’Doherty defeated Alex Flash
The Latin Lovers (Bon Giovanni and Rafael) defeated European Alliance (Antonio Gillotta and Killer Mask) to retain the ICW Italian Tag Team Championship
Charlie Kid defeated Saxon Huxley to retain the ICW Italian Championship in a No DQ match

Rising Sun Wrestling, Almenno San Bartolomeo, Italy, May 7:
El Ligero defeated The Greatest to win the FCW Championship
Mark Fit and Nick Lenders defeated The Headhunters (Kronos and The Entertrainer) in a #1 contenders match
Icarus defeated Iceman
Horus L’Assoluto defeated Manuel Bottazzini in a TLC match
WonderKids (Akra and Gravity) defeated Mijatovic and Silas)
Kyo Kazama defeated Brutus in an I Quit match
El Ligero defeated Mark Fit to retain the FCW Championship
Jester defeated Il Lupo in a no DQ match
The Greatest defeated The Entertainer to win the vacant God of Sun Championship
Matt Disaster defeated Steve McKee
Andy Manero defeated Icarus

Wrestling KOX, Porto Mantovano, Italy, May 7:
Apollo defeated Mr PDP, Alexandre and Stige Mask to retain the UIW Cruiserweight Championship
GK Daniel defeated Golden Eagle
Nicolò Ferrari defeated Gargoyle
G King defeated Bako and Dave Marley in a triple threat to win the KOX Extreme Championship
Rocco Casanova vs Crazy G – double DQ
Shock defeated Aaron Cage to retain the Titolo Lombardo-Veneto KOX
Phoenix defeated Buttafuori in a last man standing match

Bologna Wrestling Team, Imola, Italy, May 7:
Red Scorpion defeated Mick Vice
JT9 defeated El Gordo and Alex Gory in a triple threat match
Ape Atomica defeated Nico Narciso
VP Dozer defeated Leon to retain the Titolo Assoluto BWT

NETHERLANDS:
Pro Wrestling Showdown, Markant Uden, Uden, Italy, May 7 and 8:
Night One
:
Toby Blunt defeated Rhami Romeo to retain the PWS Junior Heavyweight Championship
PWS Tag Team Title Tournament Semifinal Match: Flip And Fly (Senza Volto and The Rotation) defeat Beatings R Us (Jack Ferrigno and Robby Maddox)
Katey Harvey defeated Shanna
Thumbtack Jack defeated George Meddleson to win the Toughest Motherfucker Of Europe Trophy Title
PWS Tag Team Title Tournament Semifinal Match: The Soldiers Of Fortune 2.0 (Andrei Ivanov and Sean Lucas) defeated The Best Friends Club (B. Cool and Phil Boyd)
Hardcore Holly defeated Johnny Moss
Tristan Archer defeated Joe E. Legend, Johnny Evers and Jurn Simmons in a four-way to retain the PWS Heavyweight Championship
Night Two:
Toby Blunt defeated Senza Volto to retain the PWS Junior Heavyweight Championship
Katey Harvey defeated Shanna
The Soldiers Of Fortune 2.0 (Andrei Ivanov and Sean Lucas), Joe E. Legend and Vinay Lash defeated Geoge Meddleson, Nate Devlin, Phil Boyd and Tristan Archer

SPAIN:
Spanish Pro Wrestling, Espai Jove La Fontana, Barcelona, Spain, May 8
:
Leon Dorado defeated Gravity Zero
Raiden and Ray Alvarez defeated La Jerarquia (Jocoso Jr. and Xenomantis)
Pol Badia defeated Leo Cristiani
Barracuda defeated Axel Salazar to win the SPW Championship

RIOT Wrestling, Ateneu del Clot, Barcelona, Spain, May 7:
Bad Boy defeated Kazkanuezez
Law And Order (Folo and Pacheco) defeated La Pulga
Ricky Barcelo defeated Black Avalon and Lo Perico Enmascarat in a triple threat
LatiNatioN (Jorge Carranza and Mandril Escobar) defeated Jaime Lector and Santiago Sangriento

See It Live Wrestling (joint project of STHLM Wrestling and GBG Wrestling), Svandamshallen, Uppsala, Sweden, May 7:
Levi Petrus defeated Steinbolt
Natasja and Van West defeated Espen Olsen and Kira
Alexander Bäck defeated JO Hansen
Stanislaw Van Dobroniak defeated Döden and Marcus Of Man
Cliff Petersson defeated PT
Ken Malmsteen defeated Timmy Force to win the Swedish Heavyweight Championship

(results courtesy of Cagematch and Zona Wrestling)

DENMARK:
Dansk Pro Wrestling (Danish Pro Wrestling), Randers, Denmark, April 15
:
DPW Light Heavyweight Title Open Challenge Match: Leeloo (c) vs Abdullah Khalil, Espen Olsen, Johnny Casanova, Juvenile X, Kristian Kadence, Martin Miguel and X-Ray – result not known
Lou King Sharp defeated The Geek
Anderson defeated Big D by DQ
Very Mysterious (Nitro Green and Ravn) defeated SchenkenRage (Harley Rage and Michael Schenkenberg) (w/Mr. PPV) to win the DPW Tag Team Championship
FVN defeated Zack Gibson to retain the DPW Heavyweight Championship
Referee Dennis defeated Referee Gustav
Demolition Davies defeated Steinbolt to retain the EWA Intercontinental Championship
Straight Jacket Match: Eric Young defeated Chaos

GERMANY:
Westside Xtreme Wrestling, Batschkapp, Frankfurt am Main, Hessen, Germany, April 16:
Night One
:
Big Daddy Walter defeated Aaron Insane
Sasa Keel defeated Shooter Ryan Ray
Black Fire defeated Kim Ray to win the DTU Alto Rendimiento Title
Bad Bones John Klinger defeated Ivanov
Axel Dieter Jr. defeated Bobby Gunns
Da Mack defeated Chris Brookes and The Rotation to retain the wXw Shotgun Title
wXw Tag Team Title Match: The Sumerian Death Squad (Michael Dante and Tommy End) defeated Cerberus (Adam Polak and Ilja Dragunov) (c) by DQ
Jurn Simmons defeated Absolute Andy to retain the wXw Unified World Wrestling Title

Night Two:
Big Daddy Walter defeated Aaron Insane
Sasa Keel defeated Shooter Ryan Ray
Axel Dieter Jr. defeated Chris Brookes
Non Title Match: Jurn Simmons defeated Absolute Andy
Da Mack defeated Bobby Gunns to retain the wXw Shotgun Title
Black Fire defeated Kim Ray and The Rotation to retain the DTU Alto Rendimiento Title
Bad Bones John Klinger defeated Big Daddy Walter

Maximum Wrestling, MAX Nachttheater, Kiel, Schleswig-Holstein, Germany, April 16:
Andre Trucker defeated Pete Bouncer
Juvenile X (w/Miss Liss Kiss and Murat) defeated Orlando Silver
Rott Und Flott (Michael Schenkenberg and Nikita Charisma) defeat AJ Anderson and Zack Gibson
Two On One Handicap Match: Apu Singh defeated BOSS (Chaos and Masterpiece Marsellus) (w/Bo Jones)
Steinbolt defeated Leon van Gasteren to retain the Maximum Title
Tables, Ladders and Chairs Match: Michael Knight defeated Ivan Kiev

Power of Wrestling, Halle 39, Hildesheim, Niedersachen, Germany, April 16:
Murat Bosporus defeated James Mason
Hakeem Waqur defeated Crazy Sexy Mike
Demolition Davies and Scotty Saxon defeated Doug Williams and Rampage Brown
Murat Bosporus defeated Joe Legend to win the POW Intercontinental Championship
Rockn Rolla vs. Veit Müller – No Contest
Chris Raaber defeated Eric Young

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Calusco d’Adda, Bergamo, Italy, April 16
:
Il Lupo defeated Goran Il Barbaro
Mark Fit defeated David Silas
Gli Urban Guerrilla (Riot and Tony Callaghan) defeated Leon and Mr. Excellent
ICW Interregional Title Match: Taurus defeated Alessandro Corleone (c) by Count Out
Queen Maya defeated Irene to retain the ICW Women’s Title
Nick Lenders defeated Andy Manero
Charlie Kid defeated Doblone in a No DQ match to retain the ICW Italian Title

Frontier Championship Wrestling, Palestra Marconi, Pero, Milan, Italy, April 16:
Steve McKee defeated Marcio Silva
The Headhunters (Kronos and The Entertrainer) defeated Arcadia (Horus L’Assoluto and Kyo Kazama)
Alex Fitness and Matt Disaster defeated Brutus and David Graves to retain the FCW Tag Team Championship
Ape Atomica II defeated Drake Destroyer by DQ
The Greatest defeated Cash Crash in a no DQ match to retain the FCW Title

Total Combat Wrestling, Rozzano, Italy, April 17:
Martini defeated Death Mask
Fenice Rossa defeated Apollo to retain the WIVA Extreme Title in a tables match
Claudio Campari defeated Saetta Nera
Antonino Bellavita defeated Scandalo! in a #1 contenders match
Turbo defeated Joker
Darkness II defeated Turbo in an extreme rules match
Sami Grayson defeated Backslash (w/Morrigan) by DQ
Backslash and Oxlade Black (w/Morrigan) defeated Sami Grayson in a 2 on 1 handicap match
Il Marchese defeated Carlo Birra to retain the TCW Rebel Title in a last man standing match

Wrestling KOX, Porto Mantovano, Italy, April 16:
Stige Mask defeated Requiem, Dave Marley and Silvia in a dark match gauntlet
Nicolò Ferrari defeated Iceman
Veleno defeated Enrico Fernandez and Leviatano in a triple threat to win the KOX Inter-regional Championship.
Zero Cage (Luke Zero and Aaron Cage) defeated Mr. PDP and Gargoyle
Daniel defeated Alexander to earn a spot on the KOX roster
Shock defeated Crazy G and Phoenix to retain the KOX Titolo Lombardo-Veneto
Buttafuori defeated Manuel Bottazzini in a barbed wire massacre match

NORWAY:
Norges Wrestlingforbund (Norwegian Wrestling Federation), Hamar Kulturhus, Hamar, Norway, April 16
:
Espen Olsen defeated Heresh Kurdi
Kira and Natasja defeated TnT (T-Jay and Tommy P)
Battle Royal: Bjørn Sem defeated Adrian Storm, Allan Ackles, Espen Olsen, Garm Støylen, Grom Gravalid, Hannibal, Heresh Kurdi, Høggern, Kira, Knoke, Natasja, Sven Berg, T-Jay and Tommy P
GromKnoke (Grom Gravalid and Knoke) defeated Krigsherrene (Bjørn Sem and Hannibal) to win the NWF Tag Team Championship
Adrian Storm defeated Garm Støylen
Erik Isaksen defeated Paul Tracey to retain the European Heavyweight Title

SPAIN:
BCN Wrestling/RIOT Wrestling/Spanish Pro Wrestling joint charity event, Espai Jove La Fontana, Barcelona, Spain, April 17
:
Caretaker, Edu, Pimp Ross, Project X and Zayastiles defeated Adriano Genovese, Carlos Vega, Jaime Lector, Jon Hammer and Morthus
Barracuda defeated Samoa Fenix
LatiNatioN (Jorge Carranza and Mandril Escobar) defeated Elvis Harrison and Orion in a non-title match
Michelle M defeated Banshee, Kaira and Tracy Love
Folo and Santiago Sangriento defeated Hades and Ruky in a hardcore tag team match
Pol Badia defeated Thrashman
Cassius and Greg Burridge defeated Amansaguapos (Jahre and JB)
Marduk Malik, Project Y and Ricky Barcelo defeated Adam Chase, La Pulga and Leon Dorado in a tornado tag match

(results courtesy of Cagematch, Zona Wrestling and the various Facebook pages)

AUSTRALIA:
Australasian Wrestling Federation, AWF Headquarters, Michinbury, New South Wales, March 26

VIP (Jax Jordan and Jarod Idol) defeated FlipKick Xpress (Masked Kamikaze and Mikey Lord)
Shane Saw defeated DJay Sonic
Mask vs Mask: BeeBoy defeated The MANtis
Apollo defeated Scotty Haim
The Artist Luciano Da Vinci defeated New Zealand’s Genetic Pitbull Haydn Daniels
TNT and Dean Draven defeated Alex Titan and Ryan Eagles

Outback Championship Wrestling, Burwood East, Victoria, Australia, March 26:
Avary defeated Kellyanne
Josh Shooter defeated Cadman (w/Freddie Gold)
Million Dollar Rumble Match: Emanuelle last eliminated Sketch to win the Rumble to become #1 Contender for the OCW World Heavyweight Championship!
Six Pack on a Pole Match: Andy Phoenix defeated Ali Vaez
Vixsin defeated Shazza McKenzie
Mad Dog McCrea defeated Emanuelle (w/Ted DiBiase) to retain the OCW World Heavyweight title.

Professional Championship Wrestling, South Eastern Entertainment Centre, Ferntree Gully, Victoria, Australia, March 26:
Nate Cross defeated Tome Filip
Sinister defeated Cass Stone
Slex defeated Alberto Bravo
Mark Kage won the PCW Royal Rumble, earning a shot at the PCW National Championship
WAIK defeated Anthony Dangerfield
Daniel Swagger defeated Nash Archer and Chris Trio
Mark Kage defeated Daniel Swagger to become new PCW National Champion

Gippsland Pro Wrestling, Traralgon, Victoria, Australia, March 27:
Andy Rhodes defeated Ben Factor
Ali defeated Slick Nick.
FOX defeated Leon Knights
JXT won a #1 contenders fatal four-way
Mitch Waterman defeated Taylor King.
Adam Brooks defeated Syd Parker to retain the GPW Championship

New Horizons Pro Wrestling, Cockburn Youth Centre. Success, WA, Australia, March 26:
Dark Match: James Anderson defeated Seth Deadwell
Jaxon Cross (w/Aaron O’Malley and Benny English) def. Jagger Stevens via submission
Tommy Riel defeated Lazar Armani
Kuhmana defeated Flash Williams to retain the NHPW Hybrid Championship
Kade Morgan defeated Jarrad Slate to become #1 Contender for the NHPW Art of Fighting title
Heroes of Future Past (Bodhi McKenzie and Liam Mendel) defeated Perth K9 (Dane and Odin) and Sex Mafia (David Nero and Michael Morleone w/Jay Taylor and London Hargreaves) via DQ after the K9s clotheslined both McKenzie and Mendel with a chain.
Aaron O’Malley (w/Benny English and Jaxon Cross) defeated Chris Vice to retain the NHPW Art of Fighting Championship.

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Pooraka, Australia, March 26:
The Last Real Monsters (Wam Bam Bellows and Southern Pitbull) defeated Towers Of Doom (Eddie Draven and Colossus) by D.Q after interference by Benjy The Clown but titles did not change hands.
Cannonball ‘Kris’ Taylor defeated Blake ‘The Man’ Mitchell to become the New Adelaide Open Champion and to end Blake’ The Man’ Mitchells Career.
King John E Radic and Lord Kinkaid defeated Izzy Shaw and Matt Hayter.
Ace Wilson defeated Acid Haze to retain the Snakepit Heavyweight Championship.
Jake Viper defeated Michael Weaver.
Tommy Venum defeated The Jackal.

Queensland Wrestling Alliance, Townsville Greek Community Centre, Townsville, Australia, March 26:
Marcus Adonis defeated Estrella Rojo
Seth Tylors defeated Estrella Rojo to retain the QWA Championship
Australian Wolf defeated His Royal Tenis
Tower of Power defeated Johnny Maverick via countout when Maverick walked away from the match
Haze defeated Stitches in a mask match
Nick Skitz defeated Luxford
Australian Wolf defeated Seth Tylors in a non-title 2 out of 3 falls match

New Age Wrestling, Albion, Australia, March 26:
Pre Show: Prince Elias vs. Manny Gunner ended in a No Contest.
Militia Mile” Gauntlet Match:
1-F.O.X def. Joey Eclipse (Submission Match)
2-F.O.X def. Marcus Blaike (Tables Match)
3-F.O.X def. Xavier Black (Falls Count Anywhere Match)
Cody Swift defeated Jake Navara (w/Aria)
Zak Douglas def. Gabriel Wolfe via Ref Stoppage in a no DQ match
Lunatic Militia (Paul Thornton and CJ Redfield) defeated F.E.W (Codeine and Mortar), Generation Z (Tyler Frost and Skip Sampson) and Brothers in Arms (Ritchie and Zane Taylor) to retain the NAW Tag Team Championship in a four corners elimination match
Unsanctioned Street Fight: Mitch Waterman defeated Damian Rivers via Submission.
Morphine defeated Leon Knights to win the N.A.W South Pacific Championship
Judd Newman defeated Jake Lindo to win the N.A.W Heavyweight Championship

NEW ZEALAND:
New Zealand Wide Pro Wrestling, Petone, New Zealand, March 25
:
Jade Priest defeated Ben Mana to win the NZWPW Heavyweight Championship
Chad Howard cashed in his title shot and beat Jade Priest to win the NZWPW Heavyweight Championship

Hughes Academy of Professional Wrestling, Kelston Intermediate, New Zealand, March 26:
First show
:
John Henry defeated Frankie Quinn (Chris Ferguson refereed his 500th match)
Chris Ferguson defeated Graham Hughes
Devin Lockhart defeated charlie Roberts
Kenith defeatdd El Oro Maximo
Graham Hughes defeated Shadow Ninja
Kartik defeated Curtis Castlewood by DQ

Second Show:
El Oro Maximo defeated Graham Hughes
Charlie Roberts defeated John Henry
Frankie Quinn beat Devin Lockhart and ended his undefeated streak
Tabitha defeated Krystal Kayne to become the new Hughes Academy Women’s Champion.
Kenith defeated Kartik, Curtis Castlewood and Charlie Roberts in a four-way to become the new Hughes Academy Champion

(Thanks to Tez Frehley, Australian Victoria Wrestling, Graham Hughes and the various Facebook pages for the results)

AUSTRALIA:
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Adelaide, Australia, February 19-21
:
Young Guns (JMC and AJ Reid) defeated Big Daddy Jack and DT Carter in the Tag Team Title Tournament.
Tons Of Pain (Mann Dozer and Joey Triton) defeated Dazel ‘The Kid’ Razel and Jack Mayhem in the Tag Team Title Tournament.
Korey Kaiser and Acid Haze defeated Tex and Dirty Dingo Richards in the Tag Team Title Tournament.
Towers Of Doom (‘Nightmare’ Eddie Draven and Colossus) defeated The Last Real Monsters (Wam Bam Bellows and Southern Pitbull) in the Tag Team Title Tournament.
Lord Kinkaid defeated Ace Wilson by DQ Title did not change hands.
Towers Of Doom(‘Nightmare’ Eddie Draven and Colossus) defeated Tons Of Pain, The Young Guns and Acid Haze and Korey Kaiser to become the New Snakepit Tag Team Champions.
King John E Radic and Lord Kinkaid defeated Jack Mayhem and Dazel’The Kid’ Razel.
Bryan Lawson defeated Adam Crowe by submission to become the New Friday Night Fights Champion.

Night Two:
Korey Kaiser defeated Bryan Lawson.
Dirty Dingo Richards defeated AJ Reid.
Acid Haze and Adam Crowe defeated King John E Radic and Lord Kinkaid.
AJ Reid defeated Gentleman Jonnathon Corvidae, Bryan Lawson and Joey Triton.
Korey Kaiser defeated Dirty Dingo Richards.
Lord Kinkaid defeated Acid Haze.
Adam Crowe defeated King John E Radic by DQ following interference from Lord Kinkaid.
Adam Crowe and Acid Haze lastly Eliminated King John E Radic and Lord Kinkaid to win the survivors series Elimination match.

Night Three:
Adam Crowe and Acid Haze defeated Gentleman Jonnothan Corvidae and Dirty Dingo Richards.
Joey Triton defeated AJ Reid.
Bryan Lawson defeated Dazel “The Kid” Razel.
The Southern Pitbull defeated “Nightmare” Eddie Draven by Disqualification.
Mann Dozer Vs Michael Weaver Ended in a double countout.
Jack Mayhem defeated King John Radic by Disqualification.
Korey Kaiser defeated DT Carter to retain the Sunday Slam Championship.
Big Daddy Jack Lastly Eliminated Adam Crowe and Acid Haze to become the number 1 contender to the Sunday Slam Championship.

Tasmanian Championship Wrestling, Elphin Sports Centre, Launceston, Tasmania, Australia, February 20:
Sketch defeated BoJack via pinfall
Omega defeated Ashe via DQ
Èl Cartel interrupted the new Commissioner Daniel Gordons TCW address.
Ace DeLuca and Chris Trance defeated Èl Cartel via pinfall
Cyrus Burns debuted to defeat Christopher Anthony Lockwood via pinfall.
Zakk Archer set a TCW Open challenge for his championship answered by Benny Factor for later that night. Èl Cartel attacked Archer following this in a savage beat down.
Willow defeated Izzy Shaw to retain the IPW Woman’s Champion.
Eddie Jones defeated Ace Deluca and 12 other opponents in the over the top Rumble to become the number one contender for the TCW championship.
Benny Factor defeated Zakk Archer to win the TCW Championship after the referee ended the match for Zakks Safety after he passed out.

Night Cap Wrestling Federation, Hastings, Victoria, February 19-21:
Night 1:
Skip Sampson defeated Andy Gold
H.E.L defeated Vinnie Osbourne
Joey Eclipse defeated Marcus James to retain the NCWF Southern Star title.
Mortar defeated Avary and Cierra in a three-way dance
Tass Alexander defeated Vinnie Osbourne
El Tecniko and Taylor Swift (Ritchie Taylor and Cody Swift) defeated Tyler Frost, Codeine and Manny Makris
Day 2:(2pm Show)
Tyler Frost defeated Codeine
Andy Gold defeated Marcus James
Cierra defeated Avary
Joey Eclipse defeated Skip Sampson to retain the NCWF Southern Star title.
Paul Thornton defeated Andy Gold
Vinnie Osbourne defeated Cody Swift
Zak Douglas defeated Toby Grace
Mortar defeated Rickii Rose
Tass Alexander defeated Ritchie Taylor and Manny Makris
(7pm Show)
Tyler Frost and Manny Makris defeated Tass Alexander and Ritchie Taylor
Avary defeated Mortar and Cierra in a three-way dance
Skip Sampson defeated Andy Gold in a no DQ match
Dirty Shades of Blake (Damian Rivers and Bullseye) defeated Codeine and Toby Grace
Ritchie Taylor defeated El Tecniko
Cody Swift defeated Zak Douglas
Joey Eclipse defeated Marcus James(w/Rickii Rose) and Paul Thornton to retain the NCWF Southern Star title.
Tass Alexander last eliminated Vinnie Osbourne to win the Battle of Hastings rumble
Day 3: (11am Show)
Marcus James defeated Vinnie Osbourne
Tass Alexander and Codeine vs. Taylor Swift (Ritchie Taylor and Cody Swift) ended in a No Contest.
Dirty Shades of Blake (Damian Rivers and Bullseye) defeated Tyler Frost and Toby Grace
Andy Gold defeated Zak Douglas
(1pm Show)
Damian Rivers defeated Cody Swift in a street fight
Paul Thornton defeated Codeine
Bullseye defeated Ritchie Taylor
Cierra defeated Rickii Rose
Skip Sampson and Marcus James defeated Andy Gold and Vinnie Osbourne via Disqualification.
Toby Grace defeated H.E.L
Tyler Frost defeated NCWF Southern Star Champion Joey Eclipse by DQ
Tass Alexander defeated Zak Douglas

Pacific Pro Wrestling, Bundamba State Secondary College, Bundamba, Australia, February 20:
The Street Revolution (Lynx Lewis Jr and Renegade) and TJ Warrior defeated The Uprising
Kellyanne defeated Catherine Mynx to retain the Pacific Women’s Championship
P-1 Tournament. Round 1:
Thirteen defeated Ricky Rembrandt
Australian Wolf defeated BJ Blade
Alex Shepard received a bye after an injury sustained to Rufio earlier in the day.
Lucas Gold defeated Adam Brooks
Semifinals:
Australian Wolf defeated Thirteen
Alex Shepard defeated Lucas Gold
Final: Australian Wolf defeated Alex Shepard to win the third P-1 Tournament.

Australasian Wrestling Federation, AWF Wrestling Headquarters, Minchinbury, Australia, February 21:
Luciano Da Vinci and Djaysonic fought to a no contest when Ryan Eagles attacked both.
Blacktown Brawler defeated BeeBoy
TNT and Whiskey Sixx defeated Massive Q and Jax Jordan to retain the AWF Tag Team Championship
The Misfit defeated ShaneSaw
Scotty Haim defeated Jax Jordan
AWF Commonwealth Championship: Dean Draven vs Ryan Eagles ended in a Double Disqualification.

PHILIPPINES:
Philippine Wrestling Revolution, iAcademy Auditorium, Makati City, Philippines, February 20:

Dark matches:
Yohann “#YOLO” Ollores defeated Los Trabajador Dos
Vintendo defeated Chino Guinto
Main show:
Jake de Leon defeated Main Maxx
Champion vs Champion match: PHX Champion Ken Warren defeated MyPW Extreme Champion Bombay Suarez
John Sebastian defeated Mark D Manalo
James “Idol” Martinez defeated Rederick Mahaba
Peter Versoza defeated Crystal in an inter-gender match
Sandata defeated Joey Bax
Bryan Leo defeated Ralph Imabayashi to win the PWR Championship

(Thanks to Tez Frehley for most of the Australian results. PWR results courtesy of Smark Henry. AWF results courtesy of their Facebook page)

AUSTRALIA:
Australian Wrestling All-stars, Adelaide, Australia, December 19
:
Hugh Manatee defeated Flashman
Catherine Mynx defeated Reibell
Th1rte3n defeated Lucas Gold in the Miracle on Brunswick Street Fight
Johnny Lukas Enterprises defeated The Street Revolution
Rufio defeated Turbo Wolf and Rip Rielly

Blue Mountains Pro Wrestling, Blackheath Community Hall, Blackheath, Australia, December 19:
Bishop Sommers defeated Ace Fenton to win the BMPW World Heritage Championship
Tyson Gibbs defeated Ryan Eagles in a no DQ match (Robbie Eagles turned on his brother)
(Other results not known)

NEW ZEALAND:
Impact Pro Wrestling, Lynfield Recreation Centre, Lynfield, New Zealand, December 19
:
James Shaw defeated Dal Knox
Johnny Idol defeated Liger
Britenay defeated Carmen Rose and Megan Kate to become New Zealand Women’s Champion
Michael Richards defeated Khan
Brook Duncan vs No Face ended in a Double Count Out
Vinny Dunn and Kingi defeated Brodie Coast and Mason Daniels to remain New Zealand Tag Team Champions
Curt Chaos defeated Ben Mana
James Shaw defeated Johnny Idol in a Fans Bring The Weapons match to become New Zealand Heavyweight Champion

PHILIPPINES:
Philippine Wrestling Revolution, iAcademy Auditorium, Makati City, Philippines, December 19
:
Bombay Suarez and Jake de Leon defeated The Royal Flush (John Sebastian and Main Maxx)
Sandata vs Peter Versoza – no contest
The Apocalypse defeated Mark D. Manalo in an All Out War Hair vs Mask match
Jake de Leon won the Path of Gold (money in the bank) match
Chris Panzer defeated Miguel Rosales of Fighters 4 Hire to represent the Philippines in the MyPW South East Asian Championship at Malaysia
Ralph Imabayashi defeated Classical Bryan Leo to become the new PWR Champion

(Results courtesy of Australian Indy Wrestling, Blue Mountains Pro Wrestling and Philippine Wrestling Revolution’s Facebook pages and Impact Pro Wrestling New Zealand’s website)

AUSTRALIA:
Hunter Valley Wrestling, Club Maitland City, Rutherford, New South Wales, Australia, December 12
:
Benny Factor defeated Mikey Lord
Tarlee defeated Sofia Morales
The Entity (Anubis, The Misfit and Mr. Mortis) defeated Bubbles, Fergus Ferguson and Johnny Vercetti
Dowie James defeated Alex Titan to retain the MCW Intercommonwealth Championship
D-Railer defeated Danger Paul, “Undead” Joshua Gatt, Keegan, Matt Bailey and Randal
Ethan Carter III defeated Slade Mercer
Falco defeated “Jurassic Punk” Syd Parker in the Anarchy Rules Match to become the new HVW Champion

Professional Championship Wrestling, Polish Club, Rowville, Australia, December 12:
Anthony Dangerfield defeated “The Hypnotic” Chris Trance in the Xmas Beatings Match
Stevie Filip defeated “The Inspirational” Frank Farmer
The Supremacy (Nash Archer and Tome Filip) defeated Touch of Class (Nate Cross and Trikki) to retain the PCW Tag Team Titles
“Brick Wall” Lee Burns defeated Titan (w/Dr. Troy Alexander) to become the new PCW Slam Champion
“Pitbull” Craig Cole defeated The Enforcer (w/Benny English)
“Nightmare” Chris Trio defeated WAIK to retain the PCW State Championship
Daniel Swagger defeated Mark Kage in a 2 out of 3 falls match (2-1) to become the new PCW National Champion

Southern Hemisphere Wrestling Alliance, Medina Hall, Medina, Australia, December 12:
Team Pirates (Crazy Train, Dan Steel and The Wraith) defeated Team Klaus (David Nero, Elliot Forbes and Jagger Stevens w/Ebenizah J. Klaus)
Liam Mendel (w/The Warship) defeated Jarrad Slate
Taylor King defeated Roxy Ryot
Golden Opportunity Gauntlet Match
a. Hayden Zenith (w/Michael Morleone) defeated Byron McKenzie
b. Hayden Zenith defeated El Jim Bob
c. “Big Dog” John Dozer defeated Hayden Zenith
d. “Big Dog” John Dozer defeated Mike Massive
The Warship defeated Bodhi McKenzie in a Tables Match
Michelle K. Hasluck defeated Felix Young to win their Best of 3 Series 2-1
“Don” Michael Morleone (w/Hayden Zenith) defeated “The Smashing Machine” Chris Vice in a Chain Match to retain the SHWA Championship

Queensland Wrestling Alliance, Townsville Greek Community Centre, Townsville, Australia, December 13:
Nick Skitz defeated Stitches
Karlos Aries defeated Tower of Power
His Royal Tenis defeated Johnny Maverick and Blair Seeker in a triple threat
Haze and Stitches defeated Nick Skitz and Kurtis Jaxx to become QWA Tag Champions
Seth Tylor defeated Rocko Rumble to retain the QWA Title
Ethan Carter III defeated Australian Wolf

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, December 12:
Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) and Wam Bam Bellows defeated “Arch Duke” Jonnathan Corvidae Esquire III and The Revolution (Big Daddy Jack and Tex Rogers)
Bryan Lawson defeated Adam Crowe
Snakepit Adelaide Open Champion Acid Haze vs. Korey Kaiser ended in a no contest following interference from The Revolution
Matt Hayter defeated Miss Fortune in a No DQ match
Doc Kinkaid and King John E Radic def. Ace Wilson & “Cannonball” Kris Taylor
The Jackal defeated Blue Blood in a TLC match

Night Cap Wrestling Federation, Mornington Masonic Centre, Barkly Street, Mornington, Australia, December 12:
Manny Makris defeated Michael Richards
Kabukimono Project (Alistair and Tyler Frost) defeated Dirty Shades of Blake (Damian Rivers and Marcus Blaike) [NCWF Tag Team Championship Brothers in Arms Tournament – Round 1]
Marcus James (w/The Captain) defeated Chris Law
Joey Eclipse defeated Andy Gold in an I Quit match to become the new NCWF Southern Star Champion
Taylor Swift (Ritchie Taylor and Cody Swift) defeated Codeine and Sketch [NCWF Tag Team Championship Brothers in Arms Tournament – Round 1]
El Tecniko defeated Tass Alexander via DQ
Mortar defeated Avary
Gabriel Wolfe defeated Paul Thornton via submission to become the new NCWF Australian Heavyweight Champion
Chris Law defeated Gabriel Wolfe to become the new NCWF Australian Heavyweight Champion

AUSTRALIA:
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, December 4 and 6:
Night one
:
Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) defeated The Revolution (Big Daddy Jack and Tex Rogers) via DQ
Reilly St. James defeated Damien Synn following interference from Tons Of Pain
Acid Haze defeated “Dirty” Dingo Richards to retain the Snakepit Adelaide Open Championship
King’s Guard (Doc Kinkaid and Matt Hayter) defeated Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer) to retain the Snakepit Tag Team Titles
The Young Guns (AJ Reid and J.M.C) defeated Izzy Shaw and King John E. Radic
“Nightmare” Eddie Draven defeated Gex Richards to retain the Snakepit Friday Night Fights Championship

Night Two:
Snakepit Adelaide Open Champion Acid Haze defeated Big Daddy Jack via DQ
Acid Haze defeated “Arch Duke” Jonnathan Corvidae Esquire III to retain the Snakepit Adelaide Open Championship*
King John E Radic defeated Dazel “The Kid “Razel via submission in King Radic’s Rookie Challenge
Izzy Shaw defeated Sammy Stallone in Princess Izzy’s Rookie Challenge
Ace Wilson defeated Matt Hayter via DQ following interference by King John E Radic
Bryan Lawson and Gex Richards defeated Adam Crowe and “Nightmare” Eddie Draven
Joey Triton defeated “Dirty” Dingo Richards
Korey Kaiser defeated Michael Weaver to retain the Snakepit Sunday Slam Championship

Notorious Pro Wrestling, Maroochydore, Australia, December 5:
Australian Wolf defeated Triple-X Rated
Lucas Gold defeated Chet Jacobs
Tim Kade defeated Kelso Kahoniz
Gauntlet Match: Renegade defeated Mickey 2 Phat, Rip Reilly defeated Renegade
Thirteen defeated Alex Shepard and Johnny Lukas in a Triple Threat, Falls Count Anywhere match

Australasian Wrestling Federation, December 5:
OJ Fitzpatrick Memorial Cup

Round one:
Roy “Flash” Gordon defeated Jax Jordan
Apollo defeated Whiskey Sixx
Concrete Davidson defeated Jarrod Idol
Shane Saw defeated Dean Draven via count out
Semifinals:
Apollo defeated Roy “Flash” Gordon
Concrete Davidson defeated Shane Saw
The Buccaneer and The MANtis defeated The Entity (Anubis and Misfit)
Final:
Concrete Davidson defeated Apollo to win the OJ Fitzpatrick Memorial Cup

Insane Championship Wrestling, Canberra, ACT, December 5:
Devious Dave defeated Captain Ultimate (c), Kasai and Warpath in a Fatal 4-Way to become the new ICW Australian Champion
Keegan deeated Chris Abbott and Dan Archer in a Triple Threat to become the new ICW Capital Champion
Rob Mezzenger defeated Russell The Love Muscle in a No DQ Match to win the vacant ICW World Heavyweight Championship
Asha Sixx defeated Nyx Jade to become the new ICW Women’s Champion
A.T.O (Captain Ultimate and Dan Archer) defeated Dead Wrestlers Society (Fredrick and Wrath) in a Tornado Tag to become the new ICW Tag Team Champions
Wrath won a Battle Royal
Chris Shadows defeated Mike Kelly, Nick Maltino and Tank to become # 1 Contender for the ICW World Championship
Rob Mezzenger won the Eliminator

New Age Wrestling, Albion, Victoria, December 5:
F.E.W (Codeine and Morphine w/Mortar) defeated Generation Z (Skip Sampson and Tyler Frost)
Lunatic Militia (CJ Redfield, Marcus Blaike and Xavier Black w/Joey Eclipse and Paul Thornton) defeated NAW All Stars (Andy Rhodes, Chris Law and F.O.X)
Cody Swift defeated Gabriel Wolfe
Tass Alexander last eliminated Benny Factor win the Anniversary Rumble and become #1 Contender for the NAW Heavyweight Championship
NAW Heavyweight Champion Jake Lindo defeated JC Starbright
Leon Knights defeated El Tecniko (c), Jake Navara and Sketch in a Four Corners Elimination Match to become the new NAW South Pacific Champion

Riot City Wrestling, Hindmarsh, South Australia, December 5:
S.M.A.S.H. defeated Chomp ‘N’ Charge (Cadie Trè and Tony Toro), Dean Brady and James Kray, and Lord Huberous and Red
Andy “Voodoo” Roy defeated Luke Santamaria (replacing Zak Sabbath)
Demi Bennett and Savannah Summers def. Blair Alexis and Quinn
The Rude Ones defeated The Armstrongs in a Tables Match
Brad Smyth defeated Chris Basso to retain the Key to the City
“Big” Brodie Marshall defeated Matt “GRIMM” Basso to retain the RCW Championship. GRIMM now must leave Riot City.

Impact Pro Wrestling, Ashmore, Gold Coast, Australia, December 5:
Josh Bruise defeated Skhorn to become the new IPW Hardcore Champion
Poison defeated Jackaroo
Reaper defeated Chris Johnson, Rob Daniels and Xander Sullivan in a Championship Scramble to retain the IPW South Pacific Championship
Sledgehammer defeated Kiwi Thriller
Bojack defeated RIP
Skhorn defeated Dalton Briscoe and Luxford in a Triple Threat Match to retain the IPW Heavyweight Championship

Warzone Wrestling, Melbourne, Australia, December 5:
JXT defeated Adam Brooks (w/Lord Mark Williamson)
Vixsin defeated Kellyanne to retain the Warzone Women’s Championship
Cadman and “Jurassic Punk” Syd Parker defeated Cletus and Mad Dog McCrea
Mohamad Ali Vaez and Tyson Gibbs (w/Lord Mark Williamson) defeated New Lightning Strike Coalition (Dowie James and The Enforcer) to become the new Warzone Tag Team Champions
Jim Raze defeated Lord Mark Williamson
“Pitbull” Craig Cole defeated Jack Bonza to retain the Warzone Championship

Outback Championship Wrestling, Melbourne, Australia, December 6:
Cletus defeated “Jurassic Punk” Syd Parker
Preston and Payne defeated Del Cano and Nick Bury
Shazza McKenzie defeated Vixsin
Mad Dog McCrea defeated Andy Phoenix in a Falls Count Anywhere Match to retain the OCW World Championship
Gauntlet Challenge: a. Cadman Turner defeated Freddie Gold, b. Cadman Turner defeated F.O.X, c. Cadman Turner defeated Sketch
Dowie James and JXT defeated Gabriel Wolfe and Slade Mercer to become the new OCW Tag Team Champions
Ethan Carter III defeated Josh “The Axe” Shooter

AUSTRALIA:
International Wrestling Australia, The Juniors, Kingsford, Australia, November 12
:
Josh Gatt defeated Ethan Hughz
Randal defeated Matt Bailey
Mikey Lord defeated”D-RAILER” Chris Abbott
Harley Wonderland and Rachel Rose defeated The Floozies (Charli Evans and Jessica Troy)
Apollo defeated Keegan to retain the IWA Trans Tasman Championship
Alex Titan and Ryan Eagles vs. Mark Mercedes and Tyson Gibbs ended in a no contest after Mercedes turned on Gibbs.
Ryan Eagles defeated Tyson Gibbs to become the new IWA Heavyweight Champion

Queensland Championship Wrestling, Queensland, Australia, November 13:
Simon Tokoroa and TJ Warrior defeated Street Revolution in the final of a Tag Team Gauntlet to become UPW Tag Team Champions
Natas won a Rumble Match
Flashman defeated Sweet Ass
Rip Reilly defeated Triple X, Thirteen and Ricky Rembrandt in a Four-Way Hardcore Match to win the QCW South and North QLD Titles

Australian Wrestling Entertainment, November 13:
Kyle Valiant defeated 5 Star Flash
Mike Mercy defeated Kingston Eclipse
The Masked Mauler defeated Major Miles
Luke Knight (w/Elecktra and Mr. Money) defeated Vinnie Vain (w/Miss Honey) to retain the AWE Championship
Big Bad Nick, Phil Picasso and “The Maniac” Wayne Mattei defeated The Money Stable (Bruza The Serb, Hudson Kai and Tukahe w/ Mr.Money) in a Steel Cage Match

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, November 14:
Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) defeated Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer)
Damien Synn defeated Ryan Winters
Acid Haze defeated “Nightmare” Eddie Draven to retain the Snakepit Adelaide Open Championship
The Empire (Doc Kinkaid and Matt Hayter) defeated Pop Nation (Adam Crowe and Bryan Lawson) to retain the Snakepit Tag Team Titles
King John E. Radic defeated Wam Bam Bellows
“Arch Duke” Jonnathan Corvidae Esquire III and The Revolution (Big Daddy Jack and Tex Rogers) defeated Ace Wilson, Gex Richards and Korey Kaiser
The Jackal defeated Blue Blood via DQ

Night Cap Wrestling Federation, November 14:
Cody Swift defeated Richie Taylor
Alistair defeated Marcus James
Gauntlet Match: Jeric Craven defeated CJ Redfield, then Jeric Craven defeated The Masked Menace to be reinstated and get a future title shot. Craven told NCWF owner The Captain that he now wants his birth name on his contract – Chris Law.
Andy Gold defeated Joey Eclipse to retain the NCWF Southern Star Championship. After the match Eclipse broke Gold’s wrist.
Avary defeated Felicity Briscoe and Kira Sommers
El Tecniko defeated Skip Sampson to become #1 contender for the Southern Star Championship
Pauly Thornton defeated Leon Knight to retain the NCWF Heavyweight Championship
Gabriel Wolfe defeated Tyler Frost in a No DQ Match.

Melbourne City Wrestling, Thornsbury Theatre, November 15:
Juice-XT (JXT and Mr. Juicy) defeated The Armstrongs (Jett and Jett Armstrong), Preston and Payne and Smart Casual (BJ and Ryan w/Pierce) to win the Juice-XT Invitational – Four Corners Elimination Match and become #1 Contender’s for the MCW Tag Team Titles
Syd Parker defeated Cletus and Rufio in the Air Force Three Match
Dowie James defeated Travis Banks to retain the MCW Intercommonwealth Championship
Hard Way Inc. (Jay Andrews and Mike Burr) defeated Axe 2 Grind (Fox Grinder and Josh “The Axe” Shooter) in a Tables Match
The Estate (Cousin Ali and Emanuelle w/Sebastian Walker) defeated The Loose and Wreckless (Adam Brooks and Dowie James) to become the new MCW Tag Team Champions
Kellyanne defeated Evie
Elliot Sexton defeated Tommy Hellfire (w/Siren Monroe) in a Steel Cage Match to retain the MCW Heavyweight Championship

Explosive Pro Wrestling, Cyril Jackson Recreation Centre, Perth, Australia, November 14:
EPW Tag Team Championship Gauntlet Match: Generation Zero (Hayden Zenith and “The Don” Michael Morleone) defeated EPW Tag Team Champions Cowboys and Indians (“Outlaw” Billy Williams and Eddy Bombay), Generation Zero defeated Dan Moore and Jarrad Slate, McMassive (Gavin McGavin and Mike Massive) defeated Generation Zero to become the new EPW Tag Team Champions
Bodhi McKenzie defeated Byron McKenzie in the Brother vs. Brother match
“Big Rig” Scotty Ryan defeated Adam Banks, Allyson Cruz, Prince Elliot Forbes, “Firefly” Felix Young, Jonathan Wimbledon, Jordan Bishop, Taylor King and Twitch to win the Last Chance Invitational Battle Royale after last eliminating Cruz.
Jonah Rock defeated Bobby Marshall in the brutal Monster Challenge
Logan Grey defeated Dan Steel, “Big Rig” Scotty Ryan and “Shotgun” Tyler Jacobs to win the Invitational Tournament Final
The Solution (AZ Vegara, ”The Messiah” Davis Storm and The Warship w/Amity Row) def. Alex ”AK-47” Kingston and ”The Smashing Machine” Chris Vice in the Solution Rules – Anything Goes Tornado Tag Match
Blair Brady defeated Michelle K. Hasluck (w/Prince Elliot Forbes)
Marcius Pitt defeated Damian Slater and Mikey Nicholls in a 3-Way to become the new EPW Champion

NEW ZEALAND:
Impact Pro Wrestling, John Locke Theater, Alfriston College, 550 Porchester Road, Manurewa, November 14
:
Carmen Rose defeated Megan Kate to win the IPWNZ Women’s Championship
Brodie Coast and Mason Daniels defeating Khan and Richards to become number one contenders for the New Zealand Tag Team Championships
Heavyweight title tournament quarterfinals:
James Shaw defeated Curt Chaos
Dal Knox defeated No Face
Liger defeated Brook Duncan
Johnny Idol defeated Shane Sinclair

AUSTRALIA:
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, November 6 and 8:
Night one
:
Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer) defeated The Shadow Ninjas
Big Daddy Jack defeated Snakepit FNF Champion “Nightmare” Eddie Draven via count out
Acid Haze defeated Skele-Thug to retain the Snakepit Adelaide Open Championship
Michael Weaver and Reilly St James defeated Bryan Lawson and Damien Synn
Adam Crowe defeated Doc Kinkaid
King John E. Radic defeated Korey Kaiser via submission
AJ Reid and Gex Richards defeated “Dirty” Dingo Richards and Ryan Winters
Miss Fortune defeated Matt Hayter
Night Two:
Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer) defeated AJ Reid and Wam Bam Bellows
Bryan Lawson defeated Doc Kinkaid via DQ following interference from Matt Hayter
Gex Richards defeated “Arch Duke” Jonnathan Corvidae Esquire III
Acid Haze vs. “Nightmare” Eddie Draven ended in a double count out
King John E. Radic defeated Adam Crowe
Korey Kaiser defeated Matt Hayter to become the new Snakepit Sunday Slam Champion

Australian Wrestling Entertainment, New South Wales, Australia, November 6:
Kyle Valiant defeated Richie Vegas
Vinnie Vain defeated Mike Mercy to become #1 contender for the AWE Championship
“The Maniac” Wayne Mattei defeated Mikey Broderick
The Masked Mauler defeated Concrete Davidson
Luke Knight defeated Mr. Exclusive to become the new the AWE Champion
Bruza and Hudson Kai vs. Phil Picasso and Psykotic ended in DQ

Australian Wrestling Allstars, Fortitude Valley, Australia, November 7:
Turbo Wolf defeated Lucas Gold
Team Fight or Die (Blair Seeker and Chet Jacobs) defeated Johnny Hardwood and Mega Cyclone
Kelso Kahoniz defeated Johnny Lukas to become the new #YOLO Champion
TitanCito defeated Damien Thorne
Rufio defeated Alex Shepard to retain the AWA Heavyweight Championship
The Masked Revolution (Australian Wolf, Bai Loong, Combat Wombat, Hugh Manatee and Turbo Wolf) defeated Rejected Inc. (Commissioner Matty T, Rip Rielly, Savage, Thirteen and Triple X Rated) in a War Games match

Rock and Roll Wrestling, November 6 and 7:
Night One, Kemblawara Portuguese Club
:
Jack Bonza defeated Michael Spencer
Captain Keato vs. Otis ended in a no contest
Robbie Eagles def. “Full Force” Mat Rogers
Jordan Black and JT Robinson defeated The Hive (Bee Boy and MANtis)
Hunter Hayes defeated Sean Kustom to retain the UWA Heavyweight Championship
Night Two, Daptio Citizens Bowling Club:
Hydro defeated JT Robinson
Danger Paul defeated “The Deadly Shot” Kasai
Captain Keato and Otis defeated Hudson Kai and Tukahe
“Full Force” Mat Rogers defeated The Crimson Mask
Luke Knight defeated Mr. Exclusive (w/Mr. Waterhouse) to retain the UWA Heavyweight Championship on behalf of an injured Hunter Hayes.

New Age Wrestling, St Albion, Australia, November 7:
Leon Knights defeated CJ Redfield [South Pacific Qualifier Series]
Jake Navara defeated Gabriel Wolfe [South Pacific Qualifier Series]
Sketch defeated Benny Factor via Count Out [South Pacific Qualifier Series]
EGO (F.O.X and JXT) and H20 (Damian Rivers and Mitch Waterman) defeated Lunatic Militia (Joey Eclipse, Marcus Blaike, Paul Thornton and Xavier Black) in a Street Fight
El Tecniko defeated Josh Shooter to retain the NAW South Pacific Championship
“The Player” Jake Lindo defeated Judd “The Studd” Newman in a Last Man Standing Match to become the new NAW Heavyweight Champion
The Enforcer and Mad Dog McCrea (w/Vixsin) defeated George “The Hitman” Julio and Lobo in a Steel Cage Match

Southern Hemisphere Wrestling Alliance, Medina Hall, November 7:
Jarrad Slate (w/Liam Mendel) defeated Jagger Stevens (w/David Nero)
The Warship defeated Byron McKenzie
Taylor King defeated Del Cano
Taylor King defeated Bodhi McKenzie
David Nero (w/Jagger Stevens) defeated Liam Mendel (w/Jarrad Slate)
Michelle K. Hasluck and “Rockin” Roxy Ryot defeated Izzy Shaw and “Firefly” Felix Young
Crazy Train defeated Elliot Forbes (w/Ebenizah J. Klaus) via DQ after Nero and Stevens attacked Train
“The Smashing Machine” Chris Vice and “Big Dog” John Dozer defeated Generation Zero (Hayden Zenith and Michael Morleone)

Riot City Wrestling, Latvian Hall, Wayville, South Australia, November 7:
FuZion defeated Zak Sabbath
Andy “Voodoo” Roy defeated Green S.M.A.S.H and Luke Santamaria in a 3 Way Dance
“Fastest Man Alive” Brad Smyth defeated Emanuelle
The Armstrongs (Jett and Nick Armstrong) defeated The Rude Ones (Bulldog McKenzie and Marvel)
Dean Brady and James Kray defeated Cadie Tré and Tony Toro
Demi Bennett vs. RCW Women’s Champion Savannah Summers ended in no contest following interference from Blair Alexis and Quinn
Hammer defeated “World Class” Chris Basso in a Street Fight

Pro Wrestling Australia, Casula Powerhouse, Australia, November 7:
William Kahn (w/Bishop Sommers) defeated Alex Titan
El Honcho defeated Big Fudge
Reilly O’Neil (fka MANtis) defeated El Honcho Jr.
PWWA Champion Charli Evans vs. Harley Wonderland ended in no contest after Special Referee Shazza McKenzie would hit Evans after another attempted attack by Adam Hoffman.
Adam Hoffman and Sean Kustom defeated Dan Wilson and Michael Spencer.
Brian Seeker defeated PWA Champion Jack Bonza after answering Bonza’s non-title open challenge
Brian Seeker vs. Jack Bonza vs. Massive Q vs. Robbie Eagles 4-Way match. Result unknown.
The Harajuku Hipsters (Blue Oni and InstaGraham) defeated Damian Slater and Hartley Jackson to retain the PWA Tag Team Titles

NEW ZEALAND:
Maniacs United, Henderson Valley School, 389 Henderson Valley Road, New Zealand, November 7
:
Jason Brody defeated Rufguts
Devin Lockhart defeated Frankie Quinn
Lex Smith defeated Phil Woodgate
Stix defeated Bryant via DQ
Kingston Eclipse and Blaze defeated Graham Hughes and Curtis Castlewood
JPE (Just Plain Evil) defeated Scarlett to become the new New Zealand Women’s champion

Southern Pro Wrestling, Queenstown Ice Arena, Queenstown, Otago, New Zealand, November 7:
Johnny Idol defeated Travis Banks
James Shaw defeated ‘King’ Wilbur
The IWI (Te Tahi’ Vinny Dunn and Kingi) defeated The Destroyers (Slade Mercer and Jade Diamond) to retain the Impact Pro Wrestling New Zealand Tag Team Titles
Shane Sinclair defeated Johnny Idol after Aaron Henry unfortunately had to step aside due to a serious concussion
Charlie Roberts defeated Hustla
Hooligan Marcus Kool defeated Powerhouse T Rex in a No Disqualification Match.

(Results courtesy of Australian Indy Wrestling, Maniacs United and Southern Pro Wrestling)