Posts Tagged ‘Northern Ireland’

GERMANY:
Athletik Club Wrestling, Hohenstauffensaal, Annweiler/Trifels, Rheinland-Pfalz, Germany, December 13
:
The Brotherhood Of Disordered Souls (Binairial and Boombastic) defeated Criss Riot and Viper
Wild Man defeated Deydra
Stella defeated Shaggy
The Insane Killer (w/Deydra) defeated Jack Anderson
Criss Riot defeated Boombastic to retain the ACW Wrestling Challenge Title in a street fight
BAM defeated Berengar (w/Deydra) to retain the ACW World Wrestling Title

Westside Xtreme Wrestling, Turbinenhalle 2, Oberhausen, Nordrhein-Westfalen, Germany, December 11-12:
Night one:
:
Cerberus (Julian Nero and Robert Dreissker) defeated Prost (Mike Schwarz and Toby Blunt)
The Rotation defeated Marius van Beethoven
Nixon Newell defeated Melanie Gray
Ilja Dragunov defeated Marius Al-Ani
Aaron Insane and Jurn Simmons defeated Kim Ray and Sasa Keel by DQ
Emil Sitoci defeated Da Mack
Les Artistes (Lucas Di Leo and Peter Fischer) defeated Champions Of Champions (Absolute Andy and Bad Bones John Klinger)
Big Daddy Walter and Zack Sabre Jr. defeated Axel Dieter Jr. and Daisuke Sekimoto

Night Two:
Hot And Spicy (Axel Dieter Jr. and Da Mack) defeated Die Schilds (Bobby Gunns and Vincent The Beast)
The Rotation defeated Emil Sitoci
Sasa Keel defeated Kim Ray to win the wXw Shotgun Title </strong
Cerberus (Ilja Dragunov and Robert Dreissker) defeated Big Daddy Walter and Zack Sabre Jr. to win the wXw World Tag Team Championship
Absolute Andy defeated Bad Bones John Klinger in a #1 contender match
Swiss Money Holding (Ares and Marc Roudin) defeated Reich Und Schön (Kevin Roadster and Marius van Beethoven)
Karsten Beck defeated Daisuke Sekimoto to retain the wXw Unified World Wrestling Title

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Palestra Istituto Superiore Lorenzo Lotto, Trescore Balneario, Bergamo, Italy, December 12
:
Il Lupo defeated Nick Lenders
Charlie Kid defeated Marcio Silva
Tenacious Dalla defeated Miroslav Mijatovich
I Discepoli Del Dolore (Jester, Ombra and Psycho Mike) (w/Jokey) defeated Dinamite Jo, Goran Il Barbaro and Leon
Taurus defeated Andy Manero
OGM defeated Mr. Excellent in a title vs career match to retain the ICW Italian Title

NORTHERN IRELAND:
Pro Wrestling Ulster, Europa Hotel, Belfast, Northern Ireland, December 13
:
Big Damo (Damian O’Connor) and B Corr defeated Noam Dar and McKeague
(other results not known)

SPAIN:
Consejo Intercontinental de Lucha, Palau D’Esports, Platja D’Aro, Catalunia, Spain, December 12 and 13
:
Night One:
Badger defeated Pepito Piscinas
Fuego Rudo defeated Carranza
Anne Stone defeated A Perica Enmascarada to win the CIL Women’s Title
Mascara Negra defeated Judas Archeron and Ricky Barceló in a three-way match to win the CIL Championship

Night Two:
Violeta Imperial defeated David Dusk
D-Monik defeated Anne Stone
Lo Perico Enmascarat defeated Judas Archeron

Spanish Pro Wrestling, Espai Jove La Fontana, Barcelona, Spain, December 13:
Fenrir defeated DJ Issi and Marc Grizzly and Revil
Morthus defeated Leon Dorado
Fieras del Ring (Jon Hammer and Pol Badia) defeated Fuego Rudo and Kazkanuezez
Gravity Zero defeated Dragonita
Axel Salazar and Protato Monsters (Antonio Cortes and Jaime Lector) vs. La Jerarquia (Barracuda, Jocoso Jr. and Xenomantis) – Draw

SWITZERLAND:
Swiss Wrestling Entertainment, Sternensaal Bümpliz, Schönbühl, Bern, Switzerland, December 12
:
Marius Al-Ani defeated Murat Bosporus
Muslim Sultanov defeated Diablo and Syndrome in a three-way
Chris Colen defeated Hakeem Waqur to retain the GWF Berlin Title
Patrick Schulz and Peter White defeated Crazy Sexy Mike [Replacement for Grado] and Pascal Spalter to win the SWE Tag Team Championship
Three On One Handicap Gauntlet Match: Laura Wellings defeated Alpha Female after Alpha Female had already beaten Melanie Gray and Leah Owens
Michael Kovac defeated Drake Destroyer to win the SWE Championship
Marius Al-Ani defeated Michael Kovac to win the SWE Championship

Swiss Power Wrestling, Geneva, Switzerland, December 11:
Sara Jay defeated Pauline to win the SPW Women’s Championship
(other results not known)

[Results courtesy of Cagematch, Pro Wrestling Ulster and Swiss Power Wrestling)

Advertisements

FRANCE:
Fighters Revenge Pro Wrestling, Place Saint, Seurin, Le Porge, France, July 25
:
Vince ‘NT defeated Brian McCarthy (Death Valley Neckbreaker)
Casey defeated Senza Volto (Belly to Back Piledriver)
Ragnar Rök defeated Pierre “Booster” Fontaine (TKO)
Eloanne defeated Kalypso and Loba in an elimination match to retain the FRPW Women’s Championship
Gamma defeated FRPW Champion Peter Fischer by DQ

GERMANY:
European Wrestling Promotion, EWP Wrestling School, Hannover, Niedersachsen, Germany, July 25
:
Leon van Gasteren defeated Michael Schenkenberg
Stampede Simon defeated Robert Schmunk
Cannonball Grizzly defeated Val Verde by DQ
Grave Artist and Johnny Rancid defeated Markus Antonius and Mr. Mickito
Marius Al-Ani defeated Ecki Eckstein to retain the EWP Junior Championship

IRELAND:
Over the Top Wrestling, Tivoli Theatre, Dublin, Ireland, July 25
:
The Kings of The North (Bonesaw and Damien Corvin) defeated The Gymnasties (B. Cool and Justin Shape), The Lads From The Flats (Martin and Workie) and The Wards (Paddy Ward and Rocky Mac) to win the Pro Wrestling Ulster Tag Team Championship.

ITALY:
Italian Championship Wrestling, Cascina, Pisa, Italy, July 26
:
Nick Lenders defeated Mr. Excellent
Coppa Cascina 2015 Tournament Semifinals: Killer Mask defeated Ronin, Tempesta defeated Alex Flash
I Discepoli Del Dolore (Incubo and Jester) defeated I Latin Lover (Bon Giovanni and Rafael) to retain the ICW Tag Team Championship
Costantino, Jet and Street Dog defeated Hydra, Pegaso and Picchio Rosso
Coppa Cascina 2015 Tournament Semifinal Battle Royal: Alex Flash defeated Bon Giovanni, Costantino, Incubo and Rafael
Coppa Cascina 2015 Tournament Final Three Way Match: Alex Flash defeated Killer Mask and Tempesta

NORTHERN IRELAND:
Origin Wrestling, The Devenish Complex, Belfast, Northern Ireland, July 26
:
The Bad Guys defeated Best Friends Club to win the Pro Wrestling Ulster Tag Team Championship
(other results not known)

RUSSIA:
Independent Wrestling Federation, Luzhniki Olympic Complex, Moscow, Russia, July 25
:
Valery Hamov defeated Yuri Chistyakov
Serge White defeated Dmitry Orlov
Victor Cosmo defeated Serge Sullivan
Nick Chui defeated Valery Hamov to retain the IWF Lightweight Championship
Ivan Markov defeated Super Tato
Anton Deryabin, Ronnie Crimson and Serge White defeated America’s Hope (Leo and Tim) and Richard T. Mone
Alexei Schukin defeated The Sledgehammer
Team Evil (Freddy Machete, LaPatka and Nick Chui) defeated Chris Rave, Joker and Maxim Kremnev in a tornado six-man tag match
Anton Deryabin defeated Ivan Markov and Vladimir Kulakov in a three-way match to retain the IWF Heavyweight Championship
Aeri defeated Mephisto and Ramona
Luzhniki Cup Battle Royal: Serge White defeated Aeri, Alexei Schukin, Dmitry Orlov, Joker, LaPatka, Leo, Nick Chui, Paramedic Dima, Richard T. Mone, Ronnie Crimson, The Sledgehammer, Tim, Valery Hamov, Victor Cosmo and Yuri Chistyakov

SPAIN:
Riot Wrestling, No Limits Sports Centre, Barcelona, Spain, July 25
:
Pol Badia defeated Leon Dorado
Law And Order (Folo and Pacheco) defeated Jocoso Jr. and Marc Grizzly
Ricky Barcelo defeated Allen Hawke
Los Corporacion (La Pulga and Santiago Sangriento) defeated LatiNatioN (Jorge Carranza and Mandril Escobar) in a No DQ match

(results courtesy of Cagematch and the various promotions’ Facebook pages)