Posts Tagged ‘Savannah Summers’

(Quick results thanks to Donovan “Loudmouth” Blignaut):

Dark Match: Dreamchild defeated Taxi Queen
TJ Tremor defeated Monre Lee to win the WWP Developmental Championship (dubious fast count from referee)
Black Widow defeated Savannah Summers to win the Vacant WWP Ladies Championship
Tornado defeated Apollo
Kilimanjaro defeated Snitsky
Sons of Samoa (Afa Jr and LA Smooth) defeated Nightmare and Kwaito Kid to retain the WWP Tag Team Championship.
Xterminator defeated Jack Swagger
Devon Shooter defeated PJ Black, Carlito and Shelton Benjamin to become #1 contender for the WWP Commonwealth Championship.
Markus Burke defeated Mr Wrestling (with Zelda) to retain the WWP Heavyweight Championship

(A full report will appear on our Facebook page)

Advertisements

AUSTRALIA:
Riot City Wrestling, Latvian Hall, Wayville, South Australia, January 30
:
Nick Armstrong defeated Dean Brady
The Rude Ones defeated SMASH
Brad Smyth defeated Andy Roy
Savannah Summers defeated Demi Bennett to retain the RCW Women’s Championship
Zak Sabbath defeated Jett Armstrong
#Bestos (Adam Brook and Kellyanne) defeated Chris Basso and Big Brodie Marshall

Australian Wrestling Alliance, Brisbane, Australia, January 30:
Alex Shepard defeated Turbo Wolf
Super Chiko defeated XXX Rated
Johnny Lukas Enterprises defeated Combat Wombat and Hugh Manatee to win the AWA Tag Team Championship
Rip Rielly defeated Lucas Gold
Kelso Kahoniz won a hardcore rumble to become #1 contender for the AWA title

Insane Championship Wrestling, Belconnen Community Centre, Canberra, Australia, January 30:
Marvin The Morphman defeated Angelo in a madness match
Mike Kelly defeated Tank
Warpath defeated Dr. Archer
Jax Jordan defeated Jarrod Idol.
Australian Championship match: Nick Maltino defeated Devious Dave by DQ
No# 1 Contenders Match – World Title: Chris Shadows Vs. Russell The Love Muscle – Draw.
Sofia Morales defeated The Gimp.
A.T.O. defeated Dead Wrestler Society to retain the ICW Tag Team Championship

Outback Championship Wrestling, Whitehorse Club, Burwood East, Victoria, Australia:
Dowie James and JXT defeated Slade Mercer and Gabriel Wolfe to retain the OCW Tag Team Championship

Explosive Pro Wrestling, Cyril Jackson Recreation Centre, Bassendean, Western Australia, January 30:
“The Messiah” Davis Storm (w/Amity Row and Liam Mendel) defeated Mikey Nicholls
Byron McKenzie defeated Ross Cage (w/Johnny Wimbledon)
McMassive (Gavin McGavin and Mike Massive) defeated Zoo-Brahs (Sam Fantastic & Taylor King) in a non-title match
EPW Champion Marcius Pitt vs. Tyler Jacobs ended in no contest
TMDK (Marcius Pitt and Mikey Nicholls) defeated Davis Storm and Tyler Jacobs
Bodhi McKenzie defeated Dan Steel, Eddy Bombay, Price Elliot Forbes, Jordan Bishop and Twitch in a scramble match
Allyson Cruz defeated Amity Row (w/Liam Mendel)
Generation Zero (Hayden Zenith and Michael Morleone) defeated Alex Kingston and Chris Vice, Dan Moore and Jarrad Slate, and The Solution (AZ Vegara and The Warship) in a TLC Match to become #1 contenders for the EPW Tag Team Titles.

NEW ZEALAND:
New Zealand Wide Pro Wrestling, Petone, New Zealand, January 30
:
Ben Mana defeated Axl to retain the NZWPW NZ Heavyweight Championship

Philippines:
Philippine Wrestling Revolution, Iacademy Plaza Auditorium, Makati, Philippines, January 31
:
Pre show: The Network (James “IDOL” Martinez and “The Golden Boy” Chino Guinto) defeated Los Trabajadores
Bryan Leo defeated Rederick Mahaba
Ken Warren defeated Vintendo
Chris Panzer defeated Joey Bax
Royal Flush (Main Maxx and John Sebastian) defeated Jake de Leon and Mark D Manalo
Bombay Suarez defeated Peter Versoza
Ralph Imabayashi defeated The Apocalypse to retain the PWR Championship

Thailand:
Gatoh Move, Bluebox Studio, Bangkok, Thailand, January 25
:
Paksa defeated Dr Gore (Singapore Pro Wrestling)
Wayu and Riho defeated EK Baki and Emi Sakura
Masa Takahashi defeated The Statement Andruew Tang (Singapore Pro Wrestling)
Bad Company (P-Nutz and Golem Thai) defeated DJ Niro and Yuji Hino

(Results courtesy of the various promotions’ Facebook pages)

AUSTRALIA:
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, November 20 and 22:
Night One
:
The Young Guns (AJ Reid and J.M.C) defeated D.T Carter and “Arch Duke” Jonnathan Corvidae Esquire III
Damien Synn vs. Reilly St James ended in a double count out
Gex Richards defeated Tex Rogers to become #1 Contender for the Friday Night Fights Title
Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) defeated Joey Triton and “The Deadly Shot” Kasai
Wam Bam Bellows defeated Big Daddy Jack via DQ
The Empire (Doc Kinkaid, Izzy Shaw and King John E Radic) defeated Pop Nation (Adam Crowe and Bryan Lawson)
“Nightmare” Eddie Draven defeated Acid Haze to retain the Snakepit Friday Night Fights Championship

Night Two:
The Empire (Doc Kinkaid and Izzy Shaw) defeated The Shadow Ninjas
Michael Weaver defeated “The Deadly Shot” Kasai
Blake “The Man” Mitchell defeated AJ Reid
Ace Wilson defeated Blake “The Man” Mitchell via count out
Michael Weaver last eliminated Kasai to win the All in All Sunday Brawl and become #1 Contender for the Sunday Slam Championship
Korey Kaiser defeated King John E Radic to retain the Snakepit Sunday Slam Championship

Australasian Wrestling Federation, Michinbury, Sydney, Australia, November 21:
12pm Session:
Deadpool won a Battle Royal
Jonah Rock defeated Link Barnett
Cadie Tre and James Kray defeated Dean Brady and Grimm
Green Smash defeated Del Taurino
2pm Session:
Jafar (Grimm) defeated Cadie Tre
Jonah Rock defeated Dean Valente and Link Barnett
Deadpool and Green Smash defeated Dean Brady and Del Taurino
Savannah Summers defeated Demi Bennett to retain the RCW Women’s Championship
4pm Session:
Green Smash vs. Grimm ended in no contest due to interference
Demi Bennett defeated Aria Gracie
Link Barnett defeated Dean Valente
Deadpool and Green Smash defeated Del Taurino and James Kray

Newcastle Pro Wrestling, Charlestown Bowling Club, Charlestown, Australia, November 21:
Michael Spencer defeated Mat Diamond
Jessica Troy defeated Rachel Rose via submission
Robbie Eagles defeated Dane Sinclair
Mick Moretti defeated Caveman Ugg
Sean Kustom defeated Brian Seeker via count out to retain the Newcastle Pro Middleweight Championship
Chris Hermes and Matt Rogers defeated Dan Wilson and Self 3 Instagram via submission
Shazza McKenzie defeated Harley Wonderland in a Falls Count Anywhere Match

Pacific Pro Wrestling, Bundamba State Secondary College, Bundamba, Australia, November 21:
Tim Kade defeated Triple X Rated
Astro Shock, Blair Seeker and Chet Jacobs defeated Lynx Lewis Jr, Renegade and Sam Richards
Thirteen defeated Koi Bombora
Rufio defeated Alex Shepard via DQ
Lucas Gold defeated Ricky Rembrandt 2-1 in a two out of three falls match to retain the Pacific Light Heavyweight Championship
Kellyanne defeated Vixsin to retain the Pacific Women’s Championship
Johnny Lukas defeated AJ Istria to become the new the Pacific Heavyweight Champion

Platinum Wrestling Entertainment, Colac RSL, Colac, Australia, November 21:
Slade Mercer defeated Josh “The Axe” Shooter to retain the King of Colac trophy and the Platinum Heavyweight Title #1 Contendership
EGO (F.O.X and JXT w/Hawko) defeated Leon Knights and Tyler Frost (w/Avary) [Platinum Enterprises Tag Team Championship Tournament – Semifinal]
Tass Alexander defeated The Enforcer (w/Benny English)
H20 (Damian Rivers and Mitch Waterman) defeated pAnic (Syd Parker and Benny Factor) [Platinum Enterprises Tag Team Championship Tournament – Semifinal]
Dowie James defeated King of the Underground Champion Gabriel Wolfe in a Title Unification match to retain the Platinum Enterprises Heavyweight Championship. However, seeing as the match was not won by knockout or tap out, Wolfe remains the King of The Underground Champion!
Drew “Sketch” Clissold defeated Xavier Black in a Hardcore Match

Queensland Wrestling Alliance, Townsville Greek Community Centre, November 21:
Australian Wolf vs. QWA Champion Seth Tylors ended in a time limit draw
Curtus Jaxx and Nick Skitz defeated Six till Two (His Royal Tenis & Tower of Power) to retain the QWA Tag Team Titles
Rocko Rumblè vs. Stitches hair vs. hair match ended in no contest. The Ref was knocked out during match which lead to Seth Tylors coming out in referee shirt. He stopped at a 2 count on Rocko’s pin before superkicking him. Australian Wolf ran out to save Rocko due to the interference but not before clumps of hair had been shaved from Rumble’s head onto the ring.
Gingero defeated Minion Stewart
Australian Wolf defeated Curtus Jaxx, Gingero, Haze, His Royal Tenis, Minion Stewart, Nick Skitz, Rocko Rumblè, Seth Tylors, Stitches and Tower of Power to win the QWA $10,000 Rumble

Tasmanian Championship Wrestling, Devonport Recreation Centre, Devonport, Tasmania, Australia, November 21:
Omega defeated Mr. Old School
Eddie Jones defeated Killrog in a Title Shot vs. Career match
Ace Deluca defeated Chris Trance
TCW Champion Zakk Archer defeated Diablo via DQ after Eddie Jones interfered
Omega and Zakk Archer defeated El Cartel

(Results thanks to Australian Indy Wrestling)

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, September 19:
1. Blue Blood and Tyler Daniels defeated Bryan Lawson and Dallas Sommers
2. “Cannonball” Kris Taylor defeated Doc Kinkaid
3. The Jackal defeated Snakepit Champion Ace Wilson via DQ following interference from Blue Blood
4. King John E. Radic and Matt Hayter defeated Acid Haze and Damien Synn
5. Savannah Summers defeated Izzy Shaw to retain the RCW Women’s Championship
6. Wam Bam Bellows won the 2015 War Games after last eliminating Michael Weaver

United Pro Wrestling, Beenleigh Tavern, Beenleigh, Australia, September 19:
1. Blair Seeker defeated Spaceman Dacey
2. Street Revolution (Lynx Lewis Jr. and Renegade) defeated UPW Tag Team Champions Satisfaction (Cyprien and Sammey Styles) via DQ
3. Miss Sara Jay won the paragon Battle Royale to become the UPW Paragon Champion
4. The Giant Kyote defeated Kobra Jones
5. “Showtme” Jake Nova defeated Robby Heart giving Carissa Willcox full control of UPW
6. Rip Rielly defeated Lynx Lewis Jnr and Jack Nova to retain the UPW Championship

Championship Wrestling Australia, Canley Vale, Sydney, Australia, September 20:
1. The Pineapple Militia (Keegan and Randal) defeated Ossama Hussein in a Handicap Match. Achilles returned to the ring after the match to help Hussein beat down on Randal and Keegan. The Mediterranean Generals have been given an indefinite suspension, by the Commissioner, for their actions.
2. The Misfit defeated 5 Star Flash
3. Jackson Spade (w/Gentleman Jack and J.D.Wilson) defeated Ethan Hughz
4. The Kings of K.O. (Chris Abbott and Josh Gatt) defeated “The Deadly Shot” Kasai and Slugga Pearson
5. Mikey Lord defeated Alex Titan in a Canley Vale Street Fight to become the new CWA Heavyweight Champion – making Lord the first two-time champion.

(Results courtesy of Australian Indy Wrestling)

AUSTRALIA
Explosive Pro Wrestling, The Game Sports Bar, Perth, Australia, July 24
:
1. Los Loco Luchas (Lucha Amarillo and Lucha Rojo) defeated Sexasaurus Rex (Jayceratops and Twitchadochus)
2. Bodhi McKenzie defeated ”The Don” Michael Morleone after he was distracted by McMassive
3. Marcius Pitt defeated Tommy Groves
4. Dan Moore and Jarrad Slate defeated Elliot Forbes and Michelle K. Hasluck after Slate pinned Michelle
5. Alex ”AK-47” Kingston defeated Ultimo Riggo (aka Scotty Ryan)
6. EPW Tag Team Champions Cowboys and Indians (Billy Williams and Eddy Bombay) defeated McMassive (Gavin McGavin and Mike Massive) via DQ after Generation Zero’s Michael Morleone interfered by hitting Williams
7. ”The Smashing Machine” Chris Vice defeated The Warship via DQ after the rest of the Solution interfered
8. Allyson Cruz, Chris Vice and Marcius Pitt defeated The Solution (Amity Row, Davis Storm and The Warship)

Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Adelaide, Australia, July 25:
1. Damien Synn and The Jackal (Snakepit) defeated Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer – HRPW)
2. Izzy Shaw (Empire) defeated Kira Sommers (Snakepit)
3. Ace Wilson (Snakepit) defeated Blake “The Man” Mitchell (HRPW) and Tyler Daniels (Snakepit) in a Triple Threat Match to retain the Snakepit Championship
4. Gauntlet Match:
Doc Kinkaid (Empire) defeated AJ Reid (Snakepit)
“Nightmare” Eddie Draven (Snakepit) defeated Doc Kinkaid
Benjy The Clown (HRPW) defeated “Nightmare” Eddie Draven
Gex Richards (Snakepit) defeated Benjy The Clown
Matt Hayter (Empire) defeated Gex Richards
Blue Blood (Snakepit) defeated Matt Hayter
Blue Blood defeated Tex Rogers (Snakepit)
Blue Blood defeated DT Carter (HRPW)
Big Daddy Jack defeated Blue Blood via DQ
Big Daddy Jack defeated “Arch Duke” Jonathan Corvidae Esquire III
Tyler Daniels defeated Big Daddy Jack to win the Gauntlet Contact
5. Acid Haze (Snakepit) defeated “Cannonball” Kris Taylor (HRPW)
6. King John E Radic (HRPW/Empire) defeated Miss Fortune in a Intergender Match to retain the Snakepit Adelaide Open Championship
7. Pop Nation (Adam Crowe and Bryan Lawson) defeated Blunt Force Trauma (Jake Viper and Michael Weaver) in a TLC Match to become the new Snakepit Tag Team Champions.

WrestleRampage, Fowlers, Woodville, South Australia, Australia, July 25:
1. Link Barnett and Mike Boomer defeated “Gorgeous” Greg Graham and “Big” Willy Gibson
2. Havok defeated Robby “The Lion” Heart
3. Dean Valente defeated Boxcar Ox
4. El Destructor De Cerebro defeated El Chico De Oro
5. “Jag” Hartley Jackson defeated “The Smashing Machine” Chris Vice in a Hardcore Streetfight
6. Robby Heart won the 15-Man Battle Royale for the BBB Cup

Professional Championship Wrestling, Berwick Secondary College, Berwick, Australia, July 25:
1. Anthony Dangerfield defeated Manny Gunner
2. ”Nightmare” Chris Trio defeated Mr Big to retain the PCW State Championship
3. PCW National Champion Mark Kage defeated WAIK in a non-title match
4. Daniel Swagger defeated PCW Slam Champion Andrew Titan in a non-title match
5. The Enforcer (w/Benny English) defeated ”The Mozzie” Cass Stone
6. The Elements (Nate Cross and Tyler Frost) defeated Supremacy (Nash Archer and Tome Filip) in a Ladder Match to become the new PCW Tag Team Champions

New Horizons Pro Wrestling, Cockburn Youth Centre, Cockburn, Perth, Australia, July 25:
1. Liam Mendel defeated Switchblade via submission
2. Jarrad Slate defeated Jaxon Cross
3. King Shahil defeated ”Seychelles Senstion” JL Ah-Weng to win their Best of 3 series 2-1
4. Perth K9s (Dane and Odin) defeated Perth City Preachers (Felix Young and Jordan Bishop w/Zoe Quinn). Due to the match stipulation, PCP must now disband.
5. Kuhmana defeated ”Big” John Dozer to retain the NHPW Hybrid Championship
6. ”The Business” Aaron Jackson defeated Aaron O’Malley
7. Sex Mafia (David Nero, Jay Taylor and Michael Morleone) defeated NZ Tribe (Kaha Edmonds and Rhys Youngblood) in a Handicap Match

Outback Championship Wrestling TV tapings, Ashwood Performing Arts Centre, Melbourne, Australia, July 25:
Taping 1
1. Green S.M.A.S.H defeated Dean Brady
2. Kellyanne defeated Savannah Summers
3. Dowie James defeated JXT
4. Cletus defeated F.O.X
5. Josh “The Axe” Shooter and Mad Dog McCrea defeated OCW Tag Team Champions Gabriel Wolfe and Slade Mercer via DQ
Taping 2
1. F.O.X defeated Dean Brady
2. Vixsin defeated Demi Bennett
3. Josh “The Axe” Shooter defeated Gabriel Wolfe (w/Slade Mercer)
4. JXT defeated Cadman Turner
5. “Jurassic Punk” Syd Parker defeated Andy Phoenix
6. Mad Dog McCrea defeated Slade Mercer(w/Gabriel Wolfe) to retain his #1 Contendership for the OCW Heavyweight Championship

Adelaide Championship Wrestling, Northfield RSL, Peter Brown Drive, Adelaide, Australia, July 25:
1. Zak Douglas defeated Des
2. The Barron defeated El Neon
3. Simple Simon defeated The Barron via DQ
4. Joey Eclipse defeated The Nacho Man
5. “The Loose Cannon” Joe Mundie defeated Jack Rossely
6. The Regular Team (Cody Swift and El Tecniko) defeated The Outbackers (Jesse and Mouse) in a TLC match

All Action Wrestling, Wambro, Western Australia, July 25:
1. The Shark defeated ”The Philippine Dream” Julio
2. D.E.A (Delhi Dud Singh and Eric Owens) defeated Cody Wilson and Jack Prince to retain the AAW Tag Team titles
3. Marshall Davids defeated Dallas Knight in the $5,000 5 minute Challenge
4. Killah defeated JC Blade via DQ
5. “The Australian Sensation” Craven and TJ Max defeated The Foundation (Chris Target and James Grace) [Special referee: The Shark]

United Pro Wrestling, The Beenleigh Tavern, Beenleigh, Australia, July 25:
1. Jack Nova defeated Australian Wolf
2. Satisfaction defeated Chimera, The Duality Theory and Street Revolution in a Gauntlet Match to become the new UPW Tag Team Champions
3. Triple X Rated defeated Jade Diamond in Tribal Warfare
4. Alex Shepard defeated “The One” Hayden Zenith
5. D-Volt won the Paragon Gauntlet to retain the UPW Paragon title
6. Sara Jay defeated Lucy Hockley
7. Rip Rielly defeated Notorious M2P to retain the UPW Championship

Championship Wrestling Australia, Canley Vale, Australia, July 26:
1. Pineapple Militia (Keegan Brettle and Randal) defeated “D-Railer” Chris Abbot and Joshua Gatt and The Mediterranean Generals (Achilles and Osama Hussein) to retain the CWA Tag Team Titles in a 3-Way Match. Hussein suffered a nasty head laceration and concussion.
2. Creeper defeated 5 Star Flash after Flash was attacked by guest referee Sai. The referee was later fired from further proceedings by Commissioner C.J.Irwin.
3. DLicious (w/Gentleman Jack) defeated Tristan Lewis after interference from J.D.Wilson.
4. Jackson Spade defeated Johnny Vercetti in a No DQ match
5. Mikey Lord defeated Ethan Hughz
6. The Misfit defeated J.D.Wilson via DQ after interference from Gentleman Jack.
7. Tarlee defeated Niki Nitro via count out to retain the CWA Women’s Championship
8. Alex Titan defeated Matt Bailey to retain the CWA Heavyweight Championship

NEW ZEALAND:
Hughes Academy of Pro Wrestling, Kelston Intermediate School, Kelston, New Zealand, July 25
:
1. Shadow Ninja defeated Curtis Castlewood via pinfall
2. El Oro Maximo defeated Krystal Kayne via pinfall
3. Misty defeated the team of Tabitha and Frankie Quinn to become the new Hughes Academy Women’s Champion
4. Charlie Roberts defeated El Oro Maximo after Maximo answered the open challenge
5. Kauri Walker defeated Frankie Quinn via pinfall
6. Kartik defeated Chad Howard and Bryant in a gauntlet earning his chance to face Charlie Roberts for the Hughes Academy Championship

(Thanks to Australian Indy Wrestling and the Hughes Academy Facebook page for the results. If you know of any promotions in Australasia we aren’t covering please let us know. We would particularly like to extend this coverage to areas like Samoa, Tonga and Fiji if there are any shows there)

(Thanks to Australian Indy Wrestling for the results)
Snakepit Adelaide Pro Wrestling, Snakepit Arena, Pooraka, Australia, July 17 and 19:
Night one:
1. Pop Nation (Adam Crowe and Bryan Lawson – Snakepit) defeated The Empire (Doc Kinkaid and Matt Hayter) via DQ
2. Michael Weaver defeated “Nightmare” Eddie Draven
3. “Nightmare ” Eddie Draven (Snakepit) and Doc Kinkaid (Empire) both got eliminated by each other to become the #1 contenders to the Friday Night Fights Championship.
4. TMDK (“Jag” Hartley Jackson, Jonah Rock and Marcius Pitt) defeated Damian Slater, Dean Valente and Taylor King
5. Damien Synn (Snakepit) defeated Tons Of Pain (Joey Triton and Mann Dozer – HRPW) in a Handicap Cage Match
6. King John E Radic (Empire/ HRPW) defeated Jake Viper (Snakepit) in a Cage Match to become the new Snakepit Adelaide Open Champion after interference from HRPW/Empire

Night two:
1. Sammy Stallone defeated ”Dirty” Dingo Richards
2. The Jackal, Lone Wolf and Sammy Stallone defeated ”Dirty” Dingo Richards, Joey Triton and KAOS
3. Acid Haze defeated ”The Arch Duke” Jonathan Corvidae Esquire III
4. ”Nightmare” Eddie Draven defeated Bryan Lawson via DQ after interference from Jake Viper
5. The Southern Pitbull defeated Adam Crowe and Wam Bam Bellows in a 3 way dance
6. Dark Valentine (Snakepit) defeated King John E Radic (Empire/HRPW)
7. Michael Weaver (Snakepit) defeated Izzy Shaw (Empire) to become the new Snakepit Sunday Slam Champion

Riot City Wrestling, Estonian Hall, North Adelaide, Australia, July 18:
1. The Rude Ones (Bulldog McKenzie and Marvel) defeated Cadie Tré and Tony Torro
2. Lord Huberous, Puddy and Red S.M.A.S.H defeated S.M.A.S.H (Blue S.M.A.S.H and Green S.M.A.S.H) in a Handicap Match
3. ”Blue Chip Athlete” Dean Brady defeated “Fastest Man Alive” Brad Smyth
4. Savannah Summers defeated Harley Wonderland in a Hardcore Match to retain the RCW Women’s Championship
5. Matt ”Grimm” Basso defeated Andy ”Voodoo” Roy and Luke Santamaria after pinning both men
6. JXT defeated ”World Class” Chris Basso
7. ”Big” Brodie Marshall defeated Nick Armstrong to retain the RCW Championship

International Wrestling Australia, Riverstone, New South Wales, Australia, July 18:
1. “D-RAILER” Chris Abbott and Paris Pablo De Silva defeated Josh Gatt and “The Deadly Shot” KASAI
2. Apollo defeated Keegan Brettle to retain the IWA Trans Tasman Championship
3. Matt Bailey defeated “Masked Kamikaze” Randal
4. Rachel Rose defeated Charli Evans and Jessica Troy in a Women’s Triple Threat match
5. Alex Titan defeated IWA Heavyweight Champion Mikey Lord via DQ after Tyson Gibbs interfered
6. Keegan Brettle, Mikey Lord and Randal def. Alex Titan, Apollo and Tyson Gibbs

New Horizons Pro Wrestling, Southwest Italian Club, Perth, Australia, July 18:
1. Switchblade defeated Jaxon Cross via DQ
2. ”Seychelles Sensation” JL Ah-Weng defeated King Shahil
3. ”The Business” Aaron Jackson defeated Felix Young (w/Zoe Quinn)
4. Kuhmana defeated Aaron O’Malley to retain the NHPW Hybrid Championship
5. Perth K9 (Dane and Odin) defeated Sex Mafia (London Hargreaves and Michael Morleone w/David Nero) in a non-title match
6. ”The Smashing Machine” Chris Vice defeated ”Big” John Dozer
7. Kaha Edmonds defeated David Nero (w/London Hargreaves) to retain the NHPW Art of Fighting Championship

Pro Wrestling Australia, Camden Civic Centre, Camden, Australia, July 17:
1. Insta-Graham defeated ”Green Dragon” Mick Moretti
2. El Honcho defeated Brian Seeker
3. 2 Little Ninjas (The Blue Oni and RUFIO) defeated 4 Nations (Adam Hoffman & Madison Eagles), The Cure and Honcho Jr and MANtis
4. The Floozies (Charli Evans and Jessica Troy) defeated Kellyanne & Shazza McKenzie
5. Bishop Sommers and the wrestler formerly known as William Kidd vs. The Rainbro Warriors (Rainbro and The Samoan Warrior) – no contest
6. Sean Kustom defeated Big Fudge
7. Jack Bonza defeated Robbie Eagles via submission to retain the PWA Heavyweight Championship